banner864

Süheyl Batum: 'Her hafta bir milletvekili istifa edecek' demedim 08 Kasım 2014, 13:24

CHP'den kesin ihracı istenen Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Disiplin Kurulu'na sevkini değerlendirdi. Batum, ihraç istemine gerekçe olarak gösterilen, "Her hafta bir milletvekili istifa edecek" şeklinde bir ifadesinin olmadığını söyledi.
CHP'de ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum ilk kez konuştu. Al Jazeera'ya demeç veren Batum, gerekçe gösterilen "Her hafta bir milletvekili istifa edecek" şeklinde bir ifadesinin olmadığını söyledi.

İstifayı düşünüp düşünmediği yönündeki soru üzerine Batum, ihraç istemine ilişkin tebligatı beklediğini ve henüz kendisine bu konuya ilişkin bir tebligatın ulaşmadığını belirtti. Süheyl Batum tebligat ulaştıktan sonra Yüksek Disiplin Kurulu'na savunmasını vereceğini açıkladı.

Yönetimin kendisi için ihraç talebinde bulunmasına şaşırdığını söyleyen Batum, "Ben kimseye haraket etmiş miyim? Kötü yönetildiğini, yanlış yapıldığını söylemişim. Bundan dolayı bir milletvekilinin ihraç kararını hatırlamıyorum" dedi.

Batum CHP yönetimi tarafından ihraç istemine gerekçe gösterilen 'Her hafta bir milletvekili istifa edecek' şeklinde bir ifadesinin olmadığını da söyledi. Batum, "Böyle bir şey söylemedim. Hiçbir yerde söylemedim. Nerede söylediğimi ortaya çıkarsınlar. Buna dayalı ihraç talebini üzüntüyle karşılıyorum, esas gerekçenin bu olmadığını düşünüyorum" diye konuştu.

Sühey Batum, CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun 5 Kasım'da yaptığı toplantıda kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

süheyl hoca ...şimdiş zamanı değilse nezaman türkiye cemaatle ortak yönetildi ..ne istediyseler verdik ..ülkemiz yağmacı hasanın böğreği değil şehit kanları üzerine kuruldu .bu gün toprakta kefensiz yatanklar saraylar gemilewr ve vakıflar için şehit olmadı .süheyl hoca ...vatan seversin sora keşke deme ...şimdi hemen şimdi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder