banner864

Süheyl Batum’dan çok sert Ekmeleddin eleştirisi 22 Haziran 2014, 12:33

CHP Milletvetili Süheyl Batum, Kılıçdaroğlu'nun Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na neden karşı olduğunu anlattı.

Oda TV'ye makale yazan Batum, İhsanoğlu için "algı yaratma yöntemi ile kandırma" çabası olduğunu söyledi.

Batum, "Bir çok aday çıkabilecek iken, aynı RTE çizgisinde olan bir Siyasal İslamcının gösterilmesi zorunlu muydu? Neden zorunluydu? İnanıyorum ki, "birileri" bu gerçeği gördükleri için, oyun bozulmasın, her durumda siyasal İslam projesi sekteye uğramasın diye, CHP'ye de etki edip, Sayın İhsanoğlu'nu aday gösterttiler." dedi.

Batum, İhsanoğlu'na karşı çıkanlar "Baykalcılar" iddiasına da "Bunu söyleyenler, örgütlere, seçmenlere bir sorsunlar bakalım" yanıtını verdi.

CHP Milletvekili Batum, CHP-MHP-DP-İşçi Partisi ve diğer partilerin bir aday üzerinde anlaşması gerektiğini belirtti. Bu ittifakın Yalova seçimlerinde başarıya ulaştığına dikkat çekti.

Batum, önemli olanın Erdoğan'a karşı Atatürkçü ve Cumhuriyetçi bir adayla karşı çıkılması olduğunu vurguladı.

"Önemli olan CHP ve MHP ve diğer partilerin bu "demokratik, laik Cumhuriyet modelini" temel alan bir kişiyi ortak aday göstermeleri idi. Yani RTE'nin de içinde olduğu siyasal İslam görüntülü küresel sermaye modeline karşı "Atatürk Cumhuriyeti" modeline sahip çıkan birini aday göstermeleri."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa :

Chp bitmis, aglayani yok. Ne kadar istemesekde rte ilk turda alir. Chp de kendine baskan arar. Boyle partimi olur yaa

Zuhal özen Manoğlu :

Süheyl hocaya tamamen katılıyorum. Lütfen Atatürkçü , korkmayan 20 milletvekili yok mu, bir aday çıkaracak.Atatürkçü adaylar çıkarsa cansiperane destekleriz yoksa kesin oy kullanmayacağız.

Nuri terlemez :

Y olmaz BÜYÜKERŞEN'i neden gözardı ettiklerini KILIÇDAROĞLU bizlere açıklamalı, bizde inanalım ki sn. İhsanoğluna oy verelim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder