banner864

Süheyl Batum’dan sert açıklama 13 Ağustos 2014, 13:52

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, dün açıklama yapan vekilleri eleştiren CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu'na sert bir üslupla yanıt verdi.

CHP Milletvekilleri Emine Ülker Tarhan, Süheyl Batum, Birgül Ayman Güler, Fatma Nur Serter, Dilek Akagün Yılmaz ve İsa Gök; Cumhurbaşkanı Seçimi'nde Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aday gösterilip seçimi kaybetmesini eleştiren bir açıklama yapmıştı. Emine Ülker Tarhan tarafından yapılan açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Parti yönetimi istifaya davet edilmiş ve kurultay çağrısı yapılmıştı.

Bu açıklama CHP içinde ciddi tartışmalara sebebiyet vermişti. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığı için imza verem CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu bu vekillere, "Gidin İşçi Partisi'ne ya da kendi partinizi kurun. Ahlaki mi bu? Ben 40 derece sıcakta mücadele edeceğim. Bu hanımfendiler, beyefendiler oturacak, seçim biter bitmez 'istediğimiz oldu artık genel başkanla hesaplaşmanın zamanıdır' diyerek ölü seviciliğe soyunacaklar" eleştirisinde bulunmuştu.

Süheyl Batum da bu eleştirilere karşı yazılı bir açıklama yaptı. Batum açıklamasında, "Bizlere 'İşçi Partisi'ne gidin' ya da 'başka bir partiye gidin' diyen zavallılar var. Son dönemde CHP'nin içinde 'ben CHP'li değilim, Genel Başkan beni Milletvekili yaptı' diyenler oldu. 'Said-i Nursi'yi çok severim' ya da 'Fethullah Gülen Hoca bu topraklara gelmiş çok muteber bir insandır' diyenler oldu. 'Menderes'i bu CHP zihniyeti öldürdü' diyenler oldu. 'Menderes olmasaydı diktatörlükten kurtulamazdık' diyenler oldu.Bu ifadelere karşı bu adamların her hangi bir ifadesini duydunuz mu? Tek bir yorumunu duydunuz mu? ifadelerini kullandı.

Batum'un açıklaması şöyle


Dünkü basın toplantımızdan sonra tahmin ettiğimiz oldu. Bugüne kadar ısrarla yanıtını sorduğumuz hiçbir soruya yine karşılık alamadık. Buna karşılık siyaseti sadece "yöneticilere yalakalık yapmak" ve "Genel Başkanların hoşuna giden şeyleri söylemek" sanatı zanneden kişiler ortaya çıktı.

Bunlara yanıt vermenin gereksiz anlamsız olduğunu düşündüm. Ama yine de, siz sevgili dostlarımızın ve Türkiye'nin siyaseti böyle görmeyen aydınlık insanlarının bilmesi için bir iki noktayı açıklığa kavuşturmak istiyorum.

1) Kendileri 30 derece sıcakta çalışırken bizim seçim çalışmalarına katılmadığımızı söylemişler. Hatta tarladaki köylüden, emekten söz edenler bile olmuş.

Bizler 2000'li yılların başından itibaren çok değişik vesilelerle, Türkiye'nin her tarafında, kuzeyinde, doğusunda, batısında Cumhuriyet Halk Partisi'nin, İlçe Örgütlerinin, hatta Atatürkçü Düşünce Derneğinin, ÇYDD'nin, Cumhuriyet Kadınlarının, CUMOK okurlarının, Ulusal Kanal gönüllülerinin binlerce toplantısına katıldık. Çoğunuz bunlara tanıktır. Yazın katıldık, kışın katıldık, yağmurda katıldık. 2010 referandumuna katıldık, 2011 seçimlerine katıldık. Hatta bu sitede bile bazılarının resimlerini paylaştım

Ve bu insanları hiç görmedik. Bunlarla hiç karşılaşmadık. Binlerce insanla yan yana resmimiz var; kentte yaşayanlarla, köyde yaşayanlarla, teyzelerle. Bunlarla tek bir resmimiz bile yok. Hiç olmadılar.

Bırakın bizlerle resimleri olmasını, bunlar siyasetçi olmadan, Milletvekili olmadan, sözüm ona yönetici olmadan, bunları tek bir gün yanınızda gördünüz mü? Aranızda bir tek kare resmi olan var mı?

Neymiş "onlar 30 derecede çalışmışmış". Sahtekarlık böyle bir şey işte.

2) Bunların içinden bizlere "İşçi Partisi'ne gidin" ya da "başka bir partiye gidin" diyen zavallılar var.

Son dönemde CHP'nin içinde "ben CHP'li değilim, Genel Başkan beni Milletvekili yaptı" diyenler oldu. "Said-i Nursi'yi çok severim" ya da "Fethullah Gülen Hoca bu topraklara gelmiş çok muteber bir insandır" diyenler oldu. "Menderes'i bu CHP zihniyeti öldürdü" diyenler oldu. "Menderes olmasaydı diktatörlükten kurtulamazdık" diyenler oldu.

Bu ifadelere karşı bu adamların her hangi bir ifadesini duydunuz mu? Tek bir yorumunu duydunuz mu?

Siyaseti sadece Genel Başkanlara ve Yöneticiye yalakalık yapma zannetme, böyle bir şey işte.

Bu adamlara, siyaseti "Başkan seviciliği" yapmak zannedenlere bizce yanıt vermeye gerek yok ama, meydanı boş bırakırsanız da, sizler, Türkiye'nin namuslu, onurlu insanları, sizlerin pırıl pırıl çocukları siyaseti ve siyasetçiyi böyle ahlaksızlardan ibaret zannedersiniz diye bunları yazdım.

Sevgi ve saygılarımla
Prof. Dr. Süheyl Batum"

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Murat :

chp içimde bulunan ulusalcılar işçi partisine geçiş yapmalıdır veya meclis içinde işçi partisi rozetiyle grup oluşturmalıdır daha fazla beklenmemelidir, eğer işçi partisi grubu kurarlarsa işçi partisi halk desteğini alarak ikti,dara gelir bu kaçınılmazdır

Ege :

bu partinin başına süheyl hoca geçmelidir. ilk defa emine ülker tarhan adını o telaffuz etti ulusal kanalda. lider kritik zamanda öne çıkmasını bilendir.

cenap aytepe :

sayın batum yerel secimlerden önce sarıyerde milli merkezin toplantısında size şöyle bir soru sordum ...genel başkan amerikaya ni̇çi̇n gi̇tti̇ ve arkadaşlari güleni̇n adamlari i̇le kahvalti yapti ne konuştu...si̇z soruma cevap vermedi̇ni̇z....ve ben kalkip bağirarak tekrar sordum .sana cevap vermeğe mecbur di̇li̇m dedi̇ni̇z..i̇şte zaman ..cevap veri̇yor .yazik atatürkün parti̇si̇ deği̇lsi̇ni̇z.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar