banner864

Süleyman Aslan tahliye edildi 14 Şubat 2014, 10:45

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk soruşturmasında Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında olduğu 6 kişi tahliye edildi. İtirazları değerlendiren mahkeme, eski bakan çocukları Barış Güler ve Kaan Çağlayan ile Rıza Sarraf'ın tahliye taleplerini reddetti. Kararla birlikte rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarında tutuklanan 24 kişiden 10'u serbest kalmış oldu.
17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonuyla tutuklanan 6 kişi daha tahliye edildi. Evindeki ayakkabı kutuları içinde 4 buçuk milyon dolar bulunan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan da serbest bırakılan isimler arasında yer aldı.

Eski bakanların çocukları Kaan Çağlayan ve Barış Güler ile işadamı Rıza Sarraf'ın ise tutukluluklarının devamına karar verildi. Halkbank Genel Müdürü Aslan ile birlikte Abdullah Habbani, Ahmet Murat Öziş, Umut Bayraktar, Onur Kaya, Muhammedzade Rastgar Şişegarhane de serbest bırakıldı.

Kararı İstanbul 19. Sulh Ceza Mahkemesi verdi. Soruşturma Savcısı Ekrem Aydıner, tüm tahliye taleplerinin reddini istedi. 6 şüpheli hakkında adli kontrol uygulanmasına karar verildi.

Böylece 17 Aralık'ta yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarında tutuklanan 24 kişiden 10'u serbest bırakılmış oldu. Daha önce de Rüçhan Bayar, Muaccet Korkmaz ve Emir Eroğlu ile Ali Tunç tahliye edilmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder