banner864

Süleyman Demirel'in cenaze töreni ne zaman, Demirel nereye defnedilecek? 17 Haziran 2015, 10:19

Süleyman Demirel 91 yaşında hayata veda etti. Süleyman Demirel nereye gömülecek, mezarı nerede olacak cenaze töreni ne zaman yapılacak merak ediliyordu. Doktoru tarafından yapılan açıklamaya göre Demirel’in son nefesine dek bilinci açıktı. Süleyman Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur Süleyman Demirel'in cenazesinin ne zaman ve nereye defnedileceğini açıkladı.

Süleyman Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur, Demirel'in İslamköy'de Nazmiye Demirel'in yanıbaşında defnedileceğini söyledi. Cenaze törenini ne zaman yapılacağı ise açıklanmadı.

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Demirel’in vefat haberi memleketi Isparta’da ve doğduğu Atabey İlçesi’ne bağlı İslamköy’de büyük üzüntü yarattı. Demirel için anıt mezar yapılacak Çalca Tepe’deki alan, uzun süre önce hazırlanmıştı. Demirel’in önce İslamköy Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanlığındaki eşi Nazmiye Demirel’in mezarının yanına, sonra anıt mezar yapılacak alana mı defnedileceği, yoksa doğrudan Çalca Tepe’de hazırlanan yere mi defnedileceği henüz netlik kazanmadı. Demirel’in cenazesi devlet töreninin ardından cuma günü İslamköy’de toprağa verilecek.

Kaynak: Hürriyet

Yorum Gönder