banner864

Sürgün Meclis'e taşındı 28 Nisan 2014, 17:48

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde yerel seçimlerden sonra hız kazanan sürgün politikası Meclis gündemine taşındı. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlı Aka İç işleri Bakanı Efkan Ala'ya soru önergesi verdi. Önergede "Büyükşehir Belediyesi personeline uygulanan mobbing ve hukuk dışı görevlendirmeler için idari ve adli soruşturma açılacak mıdır?" sorusu yer aldı.
Yerel seçimlerden sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde personeli "Bütünşehir sürgünü" korkusu sardı. Bütünşehir yasasıyla birlikte Ankara'nın en uç noktaları da büyükşehir belediyesi sınırlarına dahil edildi. Muhalif kimliği öne çıkan sendikalara üye personel dış ilçelere tayin edildi. Muhalif siyasi görüşlere sahip personel üzerinde baskı ve sürgün politkası iddiaları Meclis gündemine taşındı.

"30 Mart 2014 seçimlerinden sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kaç personel için görev yeri değişikliği yapılmıştır? Söz konusu personelin unvan ve görevleri nedir? Hangi birimde çalışmaktadırlar?"

CHP, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlı Aka İç işleri Bakanı Efkan Ala'ya soru önergesi verdi.

"Görevlendirmesi yapılan personelin görev yerleri, gönderildikleri dış ilçeler ve görev sürelerine ilişkin veriler nelerdir? Yapılan görevlendirmenin gerekçesi nedir? Bu personelden kaçı Tüm Bel Sen üyesidir? Ankara Büyükşehir Belediyesi personeline uygulanan mobbing ve hukuk dışı görevlendirmeler için idari ve adli soruşturma açılacak mıdır?"

Sürgün niteliğindeki tayinlerde, siyasi görüş farklı olup olmadığı soruldu.

"Sürgün edilen personel arasından kaç kişi yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden farklı kademelere aday olmuştur? Kaçı Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir?  Mağdur edilen personelin yaşadığı sorunların giderilmesi için ivedi olarak hangi önlemler alınacaktır"

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar