banner864

Suriye'de savaşacak teröristleri eğitmek için ABD askerleri Türkiye'de 01 Mayıs 2015, 13:33

Eğit donat kapsamında Kırşehir'deki askeri üste Suriye'de savaşacak teröristleri eğitmek üzere 123 kişilik ekibin Türkiye'ye geldiği bildirildi. Suriye tezkeresi kapsamında Türkiye'ye ayak basan askerlerin ilk önce 400 kişilik bir grubu eğiteceği belirtildi.
Türkiye ile ABD arasında Suriye'de savaşacak teröristlere askeri eğitim verme mutabakatında ilk adım atıldı. Amerikalı 123 kişilik özel ekip Türkiye'ye geldi.

Eğit-Donat programa göre Kırşehir Hirfanlı'daki askeri üs eğitim kampı olarak belirlendi ve hazırlıklara başlandı. Teröristlerin eğitimine Mayıs ayında başlanması öngörülüyor. 

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, 123 Amerka askeri Kırşehir ve İncirlik Üssü'ne yerleşti. Eğit-Donat kapsamında 2 bin teröristin eğitilmesi bekleniyor. 123 Amerika askerleri Irak-Suriye tezkereleri kapsamında Türkiye'ye konuşlandı. 

Bu arada Eğit-Donat programı kapsamında Ürdün'deki kurulan kampta eğitimler başladı. Eğitilecek teröristlerin bütün teçhizatını ABD karşılayacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ah Vatan :

abd ortadoğuda ki çıkarlarını korumak için ellerini ateşe atmıyorlar. kürt maşasını kullanmak için kürtleri silahlandırıyor ve eğitiyorlar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar