Suriye ses kaydında ilk gözaltı! 29 Mart 2014, 01:23

Suriye ile ilgili ses kayıtlarının yayınlanmasıyla ilgili Eski Polis Akademisi Öğretim Üyesi Önder Aytaç dün gece göz altına alındı. Aytaç, sabah saat 6'da serbest bırakıldı. Cemaatin kasası olduğu iddia edilen Mustafa Öcal ve Mehmet Baransu'nun ise Amerika'ya kaçtığı iddia edildi.
Suriye'ye savaş açılması ile ilgili ses kayıtlarının ortaya çıkmasının ardından, Ankara'dan göz altı haberi geldi.

Polis Akademisi Eski Öğretim Üyesi Önder Aytaç, dün gece Ankara'da göz altına alındı. Aytaç'ın geçtiğimiz günlerde Süleyman Şah Saygı Karakolu'na saldırı ile ilgili yorumlarının göz altına alınmasına gerekçe gösterildiği belirtildi.

Aytaç, ifadesinin alınmasının ardından bugün öğle saatlerinde serbest bırakıldı.

Taraf Yazarı Mehmet Baransu'nun durumu ise tartışma yarattı. Baransu'nun Amerika'ya kaçtığı iddia edildi. İddia, Baransu'nun twitter hesabından New York'a uçtuğunu söylemesiyle gündeme geldi. Baransu, daha sonra art arda çelişkili tweetler attı.

Fethullahçı Eski Polis Şefi ve Taraf Yazarı Emre Uslu da yurt dışına kaçtığı iddia edilen isimler arasında. Uslu bir hafta önce Belçika'nın Brüksel'e gitmiş ve "Seçimler için geri döneceğim" demişti. Emre Uslu'nun yurt dışında bulunduğu için göz altına alınamadığı öne sürüldü.

Cemaatin kasası olduğu iddia edilen Mustafa Özcan da bir hafta önce Brüksel'e kaçmıştı.

Öte yandan Başbakan'ın avukatları Önder Aytaç ve Emre Uslu hakkında attıkları tweetler nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Ankara Başsavcılığı'na sunulan dilekçede Suriye ile ilgili ses kayıtları hakkındaki açıklamalara dikkat çekildi.
 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

crnagorac :

tamam yasa disi dinlenmiste o dinlemelerde konusulanlar az buz seyler degil bazi insanlarin menfaatleri icin devlet hic yoktan savasa sokulacak nasil bir vicdan nasil bir zihniyrt tabi savasacak olanlar onlarin cocuklari degil onlar villalarla gemiciklerle oynuyorlar onlar kral padisah cocuklari

Timur :

iste arkadaslar akp komedisi budur.. tüm dünya dinlemenin suç oldugunu biliyor belki türkiye bilmiyordur. sorun bu degil sorun o konusmalarin içerigidir... nasil bir komplo kurulmak isteniyor hayretler içinde kalmamak mümkün degil. neticede bu konusanlarin hepsini derhal içeri almak ve ihanetten 36 yil !! akp olayi saptiriyor her zaman oldugu gibi... demek ki daha bunlar neler yapmak istemisler neler .... millet uyan artik uyan !!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar