banner864

Suriye Tezkeresi kabul edildi 03 Ekim 2013, 18:12

AKP iktidarının Suriye'ye savaş tezkeresi 1 yıl daha uzatıldı. CHP ve MHP tezkereye karşı çıkarken, BDP ise PYD'ye destek istedi.
Suriye tezkeresinin 1 yıl uzatılması, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. 

Genel Kurul'da ilk sözü MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş aldı. Tezkereye karşı çıkan Türkeş, "ABD-Rusya ikilisi asgari müzakerede anlaşmış. kısa ve orta vadede askeri seçenek ortadan kalkmış, taraflar cenevre görüşmeleri hazırlıklarına başlamıştır" dedi.

Tezkere gerekçesindeki "kimyasal silah" vurgusuna da yanıt veren MHP'li Türkeş, "Kim kullandı? Ya sizin müttefikleriniz kullandıysa?" sorusunu yöneltti.

Türkeş'in ardından CHP adına Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu kürsüye geldi. Loğoğlu, "Türkiye, AKP sayesinde bugün, terör ihraç eden, terörü himaye eden bir ülke durumuna gelmiştir" dedi.

BDP adına da Bingöl Milletvekili İdris Balukan konuştu. AKP'yi Suriye'de savaşan gruplara destek verdiği için eleştiren Balukan, Suriye'nin kuzeyindeki PYD'ye destek verilmesini istedi.

Tezkere 18.20 sıralarında oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yabancı ülkelere gönderilmesine dair tezkerenin 1 yıl uzatılması kabul edildi.
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

E.Özaydin :

akp yikilirken , toplumun dikkatini dis noktaya cekmek icin her türlü cilginligi yapabilir , tüm demokrasi gücleri, bu manevrayi tayyibe yaptirmamalidir ,cünki elindeki tün kartlar bitti

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar