banner864

Suriye uçağı gerçekte neden düşürüldü? 24 Mart 2014, 21:39

“Suriye ile yaşanan gerginlik, Batı tarafından Rusya’nın Kırım hamlesine bir yanıt!” diyen Profesör Doktor Sencer İmer ABD’nin Kırım’da sessiz kaldığı, Rusya’ya Suriye üzerinden yanıt vermeye çalıştığını belirtti. İmer, “ABD Kırım’a müdahale edemeyince, Türkiye’yi Suriye’nin üzerine göndererek Rusya’yı sıkıştırmak istiyor” dedi.

Suriye uçağı gerçekte neden düşürüldü? paylaşan: ulusalkanal
Suriye’ye ait savaş uçağının düşürülmesi, sınırda gerginliği artırdı. Uçağın düşürülmesinin ardından, “Suriye uçağı sınırı niye ihlal etsin?” sorusu gündeme geldi.

Profesör Doktor Sencer İmer önemli bir iddia ortaya attı. İmer, uçağın sınır ihlali ve düşürülmesinin ABD ve batılı devletlerin bir kışkırtması olduğunu belirtti.

Sencer İmer kısa bir süre önce yaşanan Kırım krizini hatırlattı. Batılı ülkelerin, Rusya’nın hamlelerine yanıt veremediğini belirtti.

İmer, Türkiye’nin Suriye’nin üzerine gönderilerek Rusya’nın buradan sıkıştırılmak istenebileceğine dikkat çekti.

Suriye’nin terörle mücadele ettiğini hatırlatan İmer, Suriye açısından yeni bir cephe açmanın mantıklı olmadığını ifade etti.

Haber: Naci Eriş
KAmera: Halit Yağcı

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

muharrem elçi :

yeni ve ilk cepheyi açmak akp ye yarar sağlar.seçimi erteletmek veya imaj düzeltmek adına.diğer yarar sağlayacakları ise;pkk,abd,yunanistan ermenistan vb şeklinde sıralayabiliriz

Ali Topuksöker :

her zaman derim her ülke kendisini yönetsin diye amerikalının türkiye'yi yönlendirmesini asla kabul etmeyeceğiz, biz türkiye'de türkler olarak kendimiz yöneteceğiz ülkemizi, amerikalılar yönetmeyeceklerdir ve amerikalıların uşaklığını da yapmayacağız yeter artık!

Esipa :

yorum guzel, sanirim oncelikle amerika iran olan ilisker sinirli bir bicim yurutmek icinde bunun icinde suriye baski yapmasi dogal, yakin bir zamanda iran saha kalkacak turkiye bu seferde iran icin energie ve zaman tuketecek.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder