banner864

Suriyeli Ermeniler Ulusal Kanal'a konuştu 12 Nisan 2014, 15:17

Suriye'nin Keseb Kasabası'ndan zorla getirilip Hatay'da Vakıflı Köyü'ne yerleştirilen Suriyeli Ermeniler Ulusal Kanal'a konuştu. Suriye Ordusu'ndan baskı görmediklerini vurgulayan Ermeniler, "teröristler bizi garaja kapattı, mallarımızı talan etti" dedi.

Ermenilerin gözünden... paylaşan: ulusalkanal
Keseb terör gruplarının eline geçince 21 Ermeni vatanlarını terk etmek zorunda kaldı. Samandağ'daki Ermeni Köyü'ne yerleştirildiler. Valilik Misfirhanesi'nde yaşamaya başladılar. Ulusal Kanal'a konuşan Ermeniler söze teröristlerin baskısını anlatarak başladılar.

Keseb Suriye'nin en güzel yaylalarından ve bir de sahili var. Cennet gibi bir yerde yaşan Ermenilerin hayatı 21 Mart'tan sonra cehenneme döndü.

Ermeniler, Türk basınında çıkan "muhalifler bize iyi davrandı" haberlerini yalanlayan açıklamalar yaptı ve aksini söylediler. Teröristlerin kendilerini zorla Müslüman yapmaya çalıştıklarını belirttiler.

Evleri talan edilmiş. Mallarına el konulmuş. Ermeniler özellikle de teröristlerin Alevileri aradığını söyledi.

Keseb'te kardeşce yaşadıklarını anlatan Suriyeli Ermenilerin tek isteği var Vatanlarına dönmek.


Teröristlerin baskılarını tek tek anlatan Ermeniler, Suriye ordusundan da hiçbir baskı görmediklerini dile getirdiler.

Köy muhtarı Berç Kutrun, Suriyeli Ermeniler'in yaşadığı sıkıntıları bir örnekle anlattı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sabahattin toluk :

iste size dinci amcalar ne bilirler.kafalari calisirmi? zaten kafalari calissa dinci degil dindar olurlar.bizim dinimizde her dine saygi vardir.neden alevileri ariyorlar cunku leviler adam gibi adamdir.aneneleri turk anenesidir.onlar oldugu muddetce ataturk yere dusmez.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar