banner864

Suriye'ye giden TIR'ın kime ait olduğu ortaya çıktı 02 Ocak 2014, 19:48

Hatay'daki tır olayı derinleşti, devlet kurumlarını birbirine düşüren tırın Milli İstihbarat Teşkilatına ait olduğu Valilik yazıyla ortaya çıktı. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz imzalı Jandarmaya hitaben yazılan yazıda "tırın MİT'e ait olduğu ve özel statüsü nedeniyle serbest bırakılması gerktiği belirtiliyor.
Yolsulzuk operasyonuyla açığa çıkan devlet krizi il il bölge beölge derinleşti. Bu kez Hatay'da durdurulan bir tır devlet kurumları arasıdaki güç savaşının sahnesi oldu. Jandarmanın "silah ihbarı" üzerine Hatay'da durdurduğu tırın milli istihbarat teşkilatına ait olduğu belgeleriyle ortaya çıktı.

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'in Kırıkhan Kaymakamlığı ve Jandarma Komutanlığı'na hitaben yazdığı yazı, tırın MİT'e ait olduğunu kanıtladı.

Valilik yazısında tırın Milli İstihbarat Teşkilatına ait olduğu ve MİT personeli ile birlikte Kırıkhan İlçe Jandarma Komutanlığı'nca alıkonulduğu belirtiliyor. Aynı Valilik yazısında MİT personelinin özel statüsü hatırlatılıyor ve Başbakanlığa bağlı olarak çalıştığı vurgulanıyor.

İlgili Valilik yazsında "aracın alıkonulması cezai sorumluluk doğurur" denilikten sonra aracın serbest bırakılması isteniyor.ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar