banner864

Suruç'ta patlama 25 Temmuz 2015, 23:00

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı Yumurtalık Köyüne iki füze düştü. Suruç Kaymakamı Yumurtalık Köyü'nde meydana olayı doğruladı ve füzelerin vatandaşın arazisine düştüğünü belirtti.
Suruç'a iki füze düştü. Düşen füzelerden birinin Yumurtalık köyünde bir evin ahırına, diğerinin ise Ayn El Arap sınır hattındaki bir köprüye isabet etti.

Olayda can kayıbının yaşanmadı. Patlama sınır köylerinde çok şiddetili olarak hissedildiği ve köylülerin patlama öncesi uçak sesleri duydukları belirtildi.

Füzelerin bombardımana katılan jetlerden kazara düştüğü ihtimali üzerinde duruluyor. Sınıra yakın yerlerde IŞİD'in elinde bu tür silah gücünün olmadığı ve sınır hattına düşen bu füzelerin yanlışlıkla bombardımana giden jetlerden düşmüş olabileceği belirtiliyor. Füze patlamasından sonra Suruç'un genelinden elektrik kesintisi meydana geldi.

Suruç Kaymakamı Yumurtalık Köyü'nde meydana olayı doğruladı ve füzelerin vatandaşın arazisine düştüğünü belirtti. Füzelerin koalisyon ülkelerinin arızalanan bir uçağından düştüğü iddia ediliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar