banner864

Suruç'taki patlamada yeni ayrıntılar! İkisi de Emniyet tarafından aranıyordu 23 Temmuz 2015, 14:42

Suruç'taki patlamanın faili olarak gösterilen Şeyh Abdurrahman Alagöz ve abisi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Ailenin 2014 yılında çocuklarından haber alamadığı için Emniyet birimlerine başvurduğu, Alagöz ve abisinin "terör nitelikli kayıp" olarak arandığı belirlendi.
Suruç'taki patlamanın faili olduğu belirtilen Şeyh Abdurrahman Alagöz ve abisi Yunus Emre Alagöz ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Abi kardeşin 2014’te Adıyaman’dan ayrıldığı önce Gaziantep ve Kilis’e geçtikleri tespit edildi. Emniyet iki kardeşin izine Ocak 2015’te tekrar rastladı. Hürriyetin Gazetesi'nin haberine göre Alagöz kardeşler Suriye’ye geçmişlerdi. Burada IŞİD’e katılıp bomba eğitimi aldıkları düşünülen abi kardeşin daha sonra yasadışı yollardan Türkiye’ye giriş yaptıkları belirlendi.

Tüm bu süreçte çocuklarından haber alamayan baba Alagöz ise Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ile Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. İki kardeşin bilgileri ‘terör nitelikli kayıp’ olarak UYAP ve GBT’de arama kayıtlarına girdi. 

Emniyet, Suruç'taki patlamanın faili Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün abisini yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı. Abi Alagöz’ün fotoğraf ve bilgileri yurt genelindeki güvenlik birimleriyle paylaşıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar