banner864

Suruç'taki patlamanın arkasında hangi gerçek yatıyor? 21 Temmuz 2015, 20:00

Suruç'taki bombalı eylemin arkasında hangi gerçek yatıyor? Hangi güçler, neden Türkiye'de böyle bir eyleme kalkıştı? Neden, Ayn El-Arap'a gitmek isteyen gençler seçildi? Prof. Dr. Sencer İmer, Ulusal Kanal canlı yayınında tüm bu sorulara yanıt verdi
Suruç bombasını arkasında hangi güçler var? Bir gençlik derneği üyeleri neden Aynel Arab’a gitmek isterken hedefe kondu? Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sencer İmer, saldırının neye ve kime hizmet ettiğini Ulusal Kanal’a değerlendirdi.
 
İmer, patlamayı tezgahlayanlar ile Kürt koridorunu planlayan güçler arasında bir ilişki olduğunu belirtti. Bu çerçevede Türkiye’nin hizaya sokulmak istendiğini söyledi.  
 
İmer, saldırının PKK’yı meşrulaştırma amacı taşıdığını kaydetti.
 
İmer’e göre HDP Eş Genel Başkanı Selaattin Demirtaş’ın “tüm teşkilatlarımız kendi güvenliğini sağlamalı” sözleri bir silahlanma çağrısı niteliği taşıyor.
 
İmer CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın “Kobani'ye kütüphane kuracağız” açıklamasını eleştirdi. “CHP’nin önceliği Kürt koridorunu engellemek olmalıdır” dedi.
 


Haber: Emek Kaynak
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder