banner864

Swoboda, Erdoğan'dan memnun! 10 Mayıs 2014, 20:58

Marmara Üniversitesi'nde düzenlenen, "Adalet ve Hukuk Devleti Uluslararası Sempozyumu"nda konuşan Avrupa Parlamentosu Sosyalistler ve Demokratlar Birliği Başkanı Hannes Swoboda konuştu. Tayyip Erdoğan'ın Ermeni, Kıbrıs ve Kürt meselelerinde olumlu attığını söyleyen Swoboda AKP hukümetinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Avrupa Parlamentosu Sosyalistler ve Demokratlar Birliği Başkanı Hannes Swoboda, Marmara Üniversitesi'nde düzenlenen sempozyumda konuştu.

Ermeni, Kıbrıs ve Kürt meselelerinde Tayyip Erdoğan, iyi adımlar attığını söyleyen Swoboda AKP hukümetinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Swoboda, Erdoğan'ın geri adım atmamasını istedi.

"Biz Türkiye’den Ermeni, Kıbrıs ve Kürt konularında düzeltme istiyoruz. Ve nihayet krizlerin yönetilmesini. Tayyip Erdoğan, iyi adımlar atıyor ama niye geri adım atıyor? Türkiye hükümetinin pozisyonuna karşı bizim tavrımız düşmanlık değil. Güçlü bir müttefik demokrat, ülke istiyoruz. Bu tür tartışmalar Türkiye’nin önünü AB’de açacak. Biz düşman değiliz, hayır, demokratik bir ülkeye AB içinde ihtiyacımız var"

Sempozyumda söz alan bir başka isim AB Türkiye Büyükelçisi Stefano Manservisi oldu. AB Büyükelçisi yolsuzluk ve rüşvet iddialarını içeren 17 Aralık sürecinin başından beri takipçisi olduklarını aktardı.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

Recep TOPBAŞI :

Adam önce sizi bölmek istiyoruz diyo sonrada güçlü Türkiye diyor. Yaz bir kenara, Türklerin bundan sonra ki ayağa kalkışı sizlerin herşeyiniz olan ekonomilerinizin çöküşü olacak. Zaten topun ağzındasınız. Bizleride sürükleyemeyeceksiniz. Çünkü vatanı için herşeyini feda edebilecek insanlar hala çok fazla. Sizlerin deyimiyle: Türk gibi kuvvetliyiz...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar