banner864

"Taban kongre istemiyor" 12 Ağustos 2014, 18:59

CHP'li milletvekillerinin olağanüstü kongre çağrısına, parti yönetimi olumsuz yanıt verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan "taban kurultay istemiyor" dedi.

Taban kongre istemiyor paylaşan: ulusalkanal
CHP'li milletvekillerinin olağanüstü kongre çağrısına parti yönetimi yanıt verdi. Açıklama genel başkan yardımcıları Bülent Tezcan ve Erdoğan Toprak'tan geldi. Tezcan CHP tabanının kongre istemediğini, seçim sonuçlarından da memnun olduğunu öne sürdü.

"Kurultay çağrısını genel başkan da yapabilir. 1180'e yakın delege var ve yüzde 51'inin imzası gerekiyor. Tüzük belli, biz bir kurultaya gerek olduğunu düşünmüyoruz"

Erdoğan Toprak da "Kurultaya gitmeye ihtiyaç yok" dedi ve Ekmeleddin İhsanoğlu'nun doğru aday olduğunu savundu.

Kurultay tartışmasına Tuncel iMilletvekili Kamer Genç de katıldı. "partinin ilkelerini beğenmiyorsan çıkıp gidersin" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

mahmut çevik :

ben taban danım ve kılıçdaroğlu gitmesini chp nin özüne dönmesini bekliyoruz acilen

olcay mete :

bu kadarinada pes dogrusu,68 yasindayim bugune kadar cizgimi bozmadan oy verdim. buyurun adayiniz da chpniz de sizin olsun.

Ataturk1 :

chp, chp harflerinin ne anlam ifade ettigini bile unutmustur! turkiye cumhuriyeti'nin yuce halkini karamsarliga itecek yanlis kararlar alinmistir, bu yanlis kararlari alanlar bedeli odemelidirler.

Alpay Kolcu :

Seçim sonuçlarından biz seçmenleriniz memnun değiliz , adayınızdan da kurultay dan başka çare yok benim adım Kemal demekle olmuyor ..

ozen ersoylu :

koltuklarinizda hala oturuyorsunuz.. secimin sonucunu kabullenmekden acizsiniz, 10 senedir kaybedip hep memnun olan chpli olmaz kardesim...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar