Tahliye olamayanlar da var 20 Haziran 2014, 15:34

Balyoz davasında 236 komutan hakkında verilen tahliye kararının ardından cezaevleri boşaldı. Komutanlar peşi sıra cezevlerini terk ederken 7 komutan Balyoz dışında tutuklu oldukları davalar nedeniyle özgürlüğe "merhaba" diyemedi. İşte o isimler.
Balyoz davası'nda 236 komutanın tahliyesine karar verilse de bazı isimler özgürlüğe merhaba diyemedi.

7 komutan, tutuklu bulundukları diğer tertip davalar nedeniyle cezaevinden çıkamadı.

Tuğamiral Şafak Yürekli, Deniz Kurmay Albay Fahri Yavuz Uras, Deniz Kurmay Albay Koray Eryaşa, Kurmay Albay Mehmet Aygün ve Yarbay Seyfettin Alevcan, İstanbul Askeri Casusluk davasından hükümlü oldukları için tahliye olamadı.

Emekli Askeri Hakim Ahmet Zeki Üçok da Hipnoz Davası'ndan hüküm giymesi nedeniyle tahliye olamadı. Üçok, Kayseri'de Türk Ordusu'ndan belge çalan ve sahte belge üreten Fethullahçı astsubayları yakalamış ve iddianame yazma aşamasında tutuklanmıştı. Fethullahçı astsubaylar suçlarını itiraf edince, tertipçiler bilim dışı bir şekilde hipnoz suçlamasını ortaya atmıştı.
 
Tahliye sevincini yaşayamayan bir diğer isim Albay Ahmet Gökhan Rahtuvan oldu. Sanıklar arasında yer alan ancak Balyoz Davası'nda yargılaması yapılmayan Rahtuvan'ın dosyası karışıklık nedeniyle bulunamadı.

Cezaevinde kalan komutanların tutuklu oldukları dosyalar için tahliye başvurusunda bulunacakları öğrenildi.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar