banner864

Taksim'de 4 farklı polis tipi! 31 Mayıs 2014, 22:27

Sabah saatlerinden itibaren polis ablukası altına alınan Taksim Meydanı'nda, ilk kez karşılaşılan polis profilleri de vardı. Polisler 4 ayrı gruba ayrıldı. Çevik Kuvvet ekipleri, resmi kıyafetli polisler ve sivil polislerin yanı sıra; sivil kıfateli, ancak sırt çantalarında cop taşıyan polisler de vardı. Dikkat çeken bir başka profil ise, 3G canlı yayın cihazıyla İstiklal Caddesi'nde bulunan polislerdi.

Taksim'de 4 farklı polis tipi! paylaşan: ulusalkanal
Taksim ablukasında, farklı kılıklara giren polisler dikkat çekti.  4 ayrı polis grubu olduğu görüldü.

Normal koşullarda müdahale için hazır edilen çevik kuvvet ekiplerinin yanı sıra çok sayıda sivil polis Taksim ve civarındaki semtleri kuşattı.

Sabah saatlerinde hiçbir noktada çevik kuvvet ekibi yoktu. Gezi Parkı etrafında resmi kıyafetli polisler konuşlandırıldı.

Tarlabaşı bulvarı boyunca, İstiklal Caddesi'nde ve Taksim Meydanı'na çıkan diğer yollarda grup grup sivil polisler yer aldı. Sivil polisler de ikiye ayrıldı.

İlk grup, normal vatandaş gibi çevrede beklemeye başladı. Bu tip polislerde cop ya da başka bir müdahale aracı yoktu.

Diğer grup sivil polislerde ise, tıpkı çoğu eylemcinin taşıdığı gibi sırt çantaları vardı. Ancak bir farkla. Polisler tek tip sırt çantası kullandı. O çantalara yerleştirilen coplar ise ilginç görüntüler oluşturdu.

Sivil polislerin yelek giymemesi, polis olduklarına dair hiçbir belirtinin olmaması dikkat çekti.

Çevik Kuvvet ekipleri ve TOMA'lar ise, Taksim Meydanı boşaltıldığı öğle saatlerinde ortaya çıtkı.

İstanbul polise bir ilke daha imza attı. Sivil polisler de televizyonların kullandığı 3G canlı cihazı vardı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

TC.Vesile kaynar :

başbakanın destan yazdılar dediği polisler olmalı sivil olanlarından bahsediyorum halkın arasına karışan başbakan resmen halkı ile alay ediyor nedir dort tip polis yani birilerine birşey yapacak olsa kimin hangi polis olduğunu anlaşılamıyacak görüntü böyle

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar