banner864

Taksim'de Berkin eylemine polis müdahalesi 11 Mart 2014, 19:15

Yurttaşlar İstiklal Caddesi'nde Gezi Parkı eylemleri sırasında evden ekmek almak için çıkıp başından polisin attığı gaz fişeği ile vuralarak öldürülen Berkin Elvan için bir araya geldi.
Grup, İstiklal Caddesi üzerinden Taksim Meydanı'na yürümek istedi; ancak caddeye barikat kuran polis ekipleri gösterileri durdurdu. Gerginliğin artması üzerine, polis gruba önce tazyikli su, sonra da gaz bombasıyla müdahale etti. Ara sokaklara kaçan göstericilere polis müdahalesi uzun süre devam etti. İstiklal Caddesi üzerinde farklı noktalarda toplanan gruplardan bazıları, barikat kurarak ateş yaktı. Polis, TOMA ile tazyikli su sıkarak ateşi söndürdü. Olaylar devam ederken, birçok esnaf dükkanının kepenklerini kapattı.

Olaylar sırasında gazdan etkilenen 2 kadına olay yerine gelen ambulansta ilk müdahale yapıldı. Yaralanan 2 kişi de hastaneye kaldırıldı.

Pangaltı, Ergenekon Caddesi ve Nişantaşı'ndan Taksim'e yürümek isteyen göstericiler ile polis arasındaki gerginlik devam ediyor.

Etiketler

Yorumlar

bulent yıldız :

Allah belalarını versin

Seval tepe :

Bunlar ana evladı değilmi ya

ismail damacı :

düşmanla savaş desen bu kadar şavaşmazlar terbiyesiz herifler

mehtap bülbül :

allah belalarını versin.gaz atan elleri kırılsın inşallah.

AV.YENAL ÜNSELİ :

yakinda hepsinin allah belalarini verecek ve deliğe süpürülecekler.

burcin kurkcuoglu :

kufur, hakaret ve rendice edici cumleler kullanmadan nasil yazilir bu vahsete yorum!! icim kan agliyor. yukarda allah var!! cennet de cehennem de bu dunyada, gorucekler!

hülya korkmaz :

elleriniz kırılsın

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder