banner864

Talat Paşa'nın yeğeni konuştu: Ermeni soykırımı fiziken mümkün değil! 16 Mart 2015, 15:49

İttihat ve Terakki Fırkası önderlerinden Talat Paşa’nın öldürülüşünden bu yana 94 yıl geçti, dün anma günüydü. Son yıllarda sıklıkla gündeme gelen Talat Paşa, Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek tarafından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) önünde İsviçre’ye karşı açılan ifade özgürlüğü davasının geçtiğimiz Ocak ayında yapılan temyiz duruşmasında da tekrar gündemdeydi. 
 
Talat Paşa’nın ölüm yıl dönümünde de, Çorlu’da yaşayan ve mali müşavirlik yapan yeğeni Ahmet Altay, Vatan'dan Kenan Butakın'a konuştu: 
 
“1915’te Talat Paşa dahiliye nazırı yani içişleri bakanıydı. O dönemde diğer bakanlar ne kadar bu işin dahilindeyse o da öyleydi. Açıkçası ben soykırım olduğuna inanmıyorum. 100 yıldan bu yana bu yalan sürdürülüyor. Aklımızı mantığımızı kullanalım. 1915’te 1.5 milyon Ermeni katledildi deniliyor. Böyle bir şey fiziki şartlarda bile mümkün değil. Yaşananlar göç esnasında yaşanıyor. Örneğin Suriye’ye göçe tabi olan 480 bin kişinin 450 bini Suriye’ye ulaşıyor. Diğerleri ise ya çeteler tarafından katlediliyor ya da hasta veya zayıf kalıp gidemiyor. Osmanlı tebasından bahsediliyor. Ancak ne yazık ki o dönem Talat Paşa’nın üzerinde kalıyor her şey. Ayrıca arkamızdan hançerlenmiştik.”

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar