banner864

Tango festivaline karşı bildiri: Allah'tan korkun! 26 Ekim 2014, 13:18

Adana'daki festivalin ahlaksızlığı yayınlaştırdığı gerekçesiyle engellenmesi istendi.

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre; Adana’da bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Tango Festivali, “Uslu Adana Platformu” tarafından “zina festivali” ilan edildi. Sosyal medya üzerinde örgütlenen ve kimlerden oluştuğu bilinmeyen platform, en son yayımladığı hakaret dolu bildiride festivalin halka açık yapılmasının engellenmesini istedi. Festivale destek veren Adana Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ’ye de “desteğinizi geri çekin” çağrısı yapıldı.

Adana’da 23 Ekim’de başlayan ve bugün sona erecek Uluslararası Tango Festivali’ne karşı çıkan “Uslu Adana Platformu” tarafından bir bildiri yayımlandı.

“Allah’tan (c.c) korkun! Açık günaha, zinaya izin vermeyin” diye başlayan bildiride, “Müzik eşliğinde kadın-erkek arasında bedensel yakınlaşma/yapışma sağlanarak sahnede zinanın sergileneceği bir festivalin ne dinimizde ne de milli kültürümüzde yeri yoktur, olamaz. Bu yıl ‘uluslararası’ boyut kazandırılması amaçlanan ‘Tango Festivali’ iptal edilmelidir. Bu festival günahın, haramın, zinanın açıkça işlenmesine sahne olacaktır. ‘Zinanın ayakta müzikle yapılan şekli’ olan, insanları günaha davet eden bu tür erotik dansın meraklısı olabilir ama bu tür çirkinlikler toplum içinde olmamalıdır” denildi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Mustafa Türkoglu :

ne yazikki AKP hükümeti Türkiyemizi gittikce geriye götürüyor. Ama bunu AKP ye oy verenlere borcluyuz. Daha bunlar ilk DAHA neler olacak.

Mehmet Çınar :

zinayı suç olmaktan çıkaran akp değilmi? yüksek vergilerle soymak ve bankalara muhtac bırakarak faiz üzerinden soydurtmak, suçsuz insanları hapislerde çürütmek, sürekli milleti aldatmak, tv ekranlarında zina dizileri oynattırmak günah ve haram değil mi? bunu yapan iktidara oy vermiyormusunuz? demekki günahı haramı zinayı kabullemişiniz. o halde bu tepki neyin nesi? iki yüzlülük !

E.Özaydin :

yeni rejimin ayask sesleri

TarkanGalip :

bu platformdaki bu düşüncede olan kişilere allah akil versi̇n..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar