banner864

Tansu Çiller yine mazeret bildirdi 27 Eylül 2014, 10:03

“Yurt dışındayım” diyerek 20 Haziran’daki 28 Şubat duruşmasına katılmayan Çiller 29 Eylül’deki oturuma da gelmeyeceğini bildirdi.

Vatan'dan Çağdaş Ulus'un haberine göre, 28 Şubat Davası’na bakan Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin talimatla ifadesinin alınmasını istediği şikayetçiler, 20 Haziran’da İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade verdi. Şikayetçi eski Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller ise mazeret sunup yurt dışında olduğu gerekçesiyle duruşmaya katılmadı.

‘Ayağım kırık, gelemem’

Mazereti kabul eden mahkeme, Çiller’e yeniden çağrı kağıdı göndererek, duruşmayı 29 Eylül’e erteledi. Ancak bu duruşmaya gelmesi beklenen Çiller’ın avukatı mahkemeye müvekkilinin sağlık sorunlarını gösteren doktor raporu ile başvurdu. “Müvekkilim geçirdiği bir kaza nedeniyle sağ ayak bileğinde oluşan kırıkların tedavisi için ameliyat olmuştur. 22 Eylül’den itibaren en az 15 gün süre ile raporludur” diyerek müvekkilinin duruşmaya katılamayacağını bildirerek mazeretlerinin kabulünü istedi.

Tatilde ayağını kırmıştı

Çiller, tatilini geçirdiği Kuşadası’nda 7 Temmuz’da ayağını kırdı. Uçakla getirildiği İstanbul’da Acıbadem Maslak Hastanesi’nde ameliyat olan Çiller o günden beri sık sık tedavisi için hastaneye gidiyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar