banner864

Taşerona kadro var mı? 13 Ocak 2014, 20:55

Taşeron işçiler, kadroya alınacak mı? Maliye Bakanlığı, bu tartışmaya son noktayı koydu. Kamudaki taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili bir çalışma olmadığını açıkladı.
 Kadro bekleyen taşeron işçiye Maliye bakanlığı'ndan kötü haber geldi. Bakanlık yetkililerinden gelen açıklamaya göre taşeron işçiye kadro yok !

Hükümetin torba yasasında çalışma hayatı ilgili önemli değişiklikler yer alıyor. Basında, torba yasa ile birlikte kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya geçirileceğine yönelik haberler yer aldı. İşçinin 1 yıl olan sözleşme süresinin 3 yıla çıkarılacağı belirtildi.

Ancak Maliye Bakanlığı bu haberleri yalanladı. Bakanlık yetkilileri kamudaki taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine yönelik bir çalışma olmadığını açıkladı. Böyle bir duruma da izin verilmeyeceği belirtildi.

Türkiye'de 600 bini kamuda olmak üzere yaklaşık 2 milyon işçi taşeron olarak çalıştırılıyor. Karayolları'nda çalışan 6 binden taşeron işçi halen, mahkemenin kadroya geçirilmelerine dair verdiği kararın uydulanmasını bekliyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

koray canel :

buna izin yok diyen yetkililere soruyorum kaç yıldır bekliyoruz ama bize gelin ce hiç bir şey yok kanunları yasaları isteyince 1 gün de lehinize değiştirmeyi biliyorsunuz tek suçumuz akp ye oy vermek mi hakkımız haram olsun

isci :

Kendilerine gelince birgunde cikar izin taserona 20 senede oy vermicen olcak bitcek...

Emrah :

Millet vekillerine bir gecede herşeyi yaparlar işçiye gelince bugün git yarın gel derler

ahmet :

Kira 350 geriye kaldi 500 3 cocuk okutan ne yapacak. ne yiyecek, kendilerini bizim yerimize koysunlar biz hakkimizi helal etmiyoruz bize yasmayi cok goruyorlar

isci :

Ne denyok bizm sucumuz akp ye oy vermekmi

kadrolularin asagiladgi taseron :

Biz insanmiyiz kadrolunun usagimi boyle devam edin elbet birgun hakka hesap verilir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar