banner864

'Taşeronu işçiliğini kaldıracağız' 19 Mart 2014, 13:52

İşçi Partisi Çorlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Esmer Çorlu’daki Demokratik kitle örgütlerini ve Sendikaları ziyaret etmeye devam ediyor.
Mehmet Eli Esmer ve Meclis Üyeleri Birleşik Metal İş Sendikası Trakya Şubesini ve ardından Çorlu Atatürkçü Düşünce Derneğini ziyaret etti. Birleşik Metal İş Sendikası ziyaretinde Mehmet Ali Esmer ve meclis üyelerini Sendikanın Trakya şube Başkanı Beyhan Vatansever karşıladı. Sendika başkanı Beyhan Vatansever ziyaretten duyduğu memnuniyeti ve işçi sınıfının yaşadığı sorunları dile getirirken Mehmet Ali Esmer çözüm yollarını ortaya koydu.

Taşeronu İşçiliğini Kaldıracağız.
İşçi Partisi Çorlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Esmer şunları söyledi. “bugün seçimler yerel seçimler. Belediyelerimizde çok sayıda taşeron işçisi çalıştırılıyor. Bunlar kadrolu değiller. Bunların aldığı ücret asgari ücrettir. Kadrolu işçilerin aldığı ücret ise asgari ücretin iki katı üç katı. Aynı işi yapmalarına rağmen taşeron işçisinin aldığı ücret ve sosyal haklar diğerlerine göre düşük. Bu adaletli değil. Bizlerin belediye başkanlığında kesinlikle taşeron sistemini kaldıracağız.” Dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneklerini Çok Önemsiyoruz.
Birleşik Metal İş sendikasını ziyaret ettikten sonra Çorlu Atatürkçü Düşünce Derneğini ziyaret eden İşçi Partisi Adayı Mehmet Ali Esmer’i burada Dernek Başkanı Tülay Uyanık karşıladı. Mehmet Ali Esmer yaptığı açıklamada ADD’lerin bu karanlık Akp döneminde önemli misyonlar üstlendiğini belirtti. “bugün geldiğimiz noktada ADD’ler gerçekten çok önemli. AKP’nin karanlık döneminde mücadale eden yegane kurumlardan birisi oldu. 10 Kasımlar, 29 Ekimler gibi büyük eylemlerin yapıldığı günlerde ADD’ler en önde oldu. Tabi ADD’lerin yanında TGB gibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Dernekleri de en safta yerlerini aldılar. Demokratik Kitle Örgütleri demokrasinin olmasa olmazıdır. Bunlar bizim Belediye başkanlıklarımızda kesinlikle hak ettikleri yerleri bulacaktır. Kitle örgütleri İşçi Partisi iktidarında ve belediyelerinde daha da güçlendirilecektir.” Dedi.
 

Haber: İmdat Şahin
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar