banner864

Tayyip Erdoğan balon satışını da yasakladı 18 Mart 2014, 13:37

 Tayyip Erdoğan’ın Aydın’da yapacağı miting öncesi TGB üyeleri sosyal medya sitelerine verdiği “Tayyip’i Nasıl Bir Sürpriz Bekliyor?, Hazır mısın Tayyip” konulu kısa film ile onbinlerce kişiye yapacağı büyük sürprizin haberini duyurdu.
İki gün boyunca sivil polislerin takibine alınan TGB’liler polisleri atlatarak, Erdoğan’ın geliş güzergahı üzerinde "HAZIR MISIN TAYYİP" yazılı  ilk pankartını sallandırdı.


Akabinde TGB Bürosu’ndan “Bilali’de Ekmek Almaya Göndersene” , ”Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” yazılı pankartlar sallandıran gençler büyük sürpriz için duyurularını hızlandırdı.


Büyük Sürpriz Neydi?

TGB'lilerin büyük sürprizleri, “Hırsız Var” yazılı 10 metrelik pankartı miting alanının arkasında bir noktadan uçan balonlar yardımıyla bırakmaktı. Ancak her bir üyesi takibe alınan TGBliler balon dükkanında GBT kontrolüne alındı. Bu esnada polis ekipleri dükkan sahibinin balonları şişirmesini engelledi.

Başka bir ekip ile, farklı noktalardan balon tahsis etmek isteyen gençleri gittikleri dükkanlarda müşteri görünümlü sivil polisler karşıladı ve sorguya çekti.

“Balon satmanız yasaktır”

Aydın polisinin şehirdeki tüm organizasyon ve kırtasiye dükkanlarına “Balon satmanız yasaktır” talimatı verdiği ve dükkan sahiplerinin de gençlere bunu aktardığı belirtildi.

"Biz de halkız, başbakanımızı dinlemek hakkımız, miting alanına gitmek istiyoruz”

Tüm şehirde de balon temin edemeyen TGB’liler bürosundan çıkarak yürüyüşe başladı.

Yürüyüşe başlanan yerden 10 metre sonra sivil polis tarafından engellenen TGB’liler ‘’Biz de halkız, başbakanımızı dinlemek hakkımız, miting alanına gitmek istiyoruz.” dedi. Ekipler tarafından gönderilmeyen TGB üyeleri ’’ Biz evimize gideceğiz.’’dedikleri halde, polisin ‘‘Keyfi uygulama yapıyoruz belki gidemezsiniz.’’ tepkisiyle karşılaştı.

Polisleri zorlayıp her yolu deneyen gençlerden, İl başkanı Onur Altınkaynak ‘’Hepimiz Tayyip’iz’’ yazılı bandajı başına bağlayarak, AKP seçmeninin gözde söylemi olan “hüloğğğğ” nidalarıyla miting alanına gitmek istediklerini tekrar dile getirdi.

Alanı terk etmeyen ve yürümekte kararlılık gösteren TGB’liler yaka paça göz altına alınarak, Terörle Mücadele Şubesine götürüldü.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mdd :

ileri demokrasi balon oldu

misafir :

ileri demokrasi

Timur :

kanallar akp'den geçilmiyor .. ne biçim bir ülke oldu türkiye ? insanlarin beynini yikamanin tek adresi akp'dir. diger partilerde harekete geçsinler yoksa tekrar seçilecekler !!

vatansever :

diktatörlüge ilk adim dicem ama coktaaan girmisiz bile!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar