banner864

Tayyip Erdoğan doğruladı: Türk Ordusu Suriye'ye girdi 23 Nisan 2014, 15:32

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ne çok sayıda zırhlı araç gönderdiği iddia edildi. Başbakan Erdoğan, "konvoyumuz yardım götürüyor" dedi. Dışişleri Bakanlığı'nda sızan ses kayıtlarında Süleyman Şah Türbesi üzerinden Suriye ile savaş planları gündeme gelmişti.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ne çok sayıda zırhlı araç gönderdiği iddia edildi. İddiaları Başbakan Erdoğan doğruladı.
"Dert IŞID ile değil. Konvoyumuzun bütün şeyi Süleyman Şah saygı türbesine götürülecek yardımlarla alakalı. İlgili sorumlu arkadaşlar bunu sürdürmektedir."

Suriye'deki IŞİD terör örgütüne yakın Twitter hesapları, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait tankların ve zırhlı araçların, Suriye 'deki Süleyman Şah Türbesi'ne konuşlanmak için Suriye'ye girdiğini yazdı. 6 tank ve 12 zırhlı araçla yüzlerce askerin, IŞİD mevzilerinin 200 metre kadar yakınında konuşlandığı, IŞİD'in de bölgeye doğru takviye birlikler göndermeye başladığı iddia edildi.

Süleyman Şah Türbesi Dışişleri Bakanlığı'ndan sızan ve Suriye ile savaş senaryolarınbın tartışıldığı toplantıda gündeme gelmişti. Ses kayıtlarında MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın "Türkiye'ye 8 füze attırığ savaş gerekçesi üretirim, Süleyman Şah Türbesine'de saldırtırız" dediği iddia edilmişti.


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar