banner864

Tayyip Erdoğan kimdir? 01 Temmuz 2014, 19:38

Erdoğan'ın adaylığının açıklanmasının ardından hayat hikayesini anlatan kısa film yayınladı, izlemişsinizdir... Bir de Ulusal Kanal'ın hazırladığı kısa film var. Bakın Erdoğan kim?

Tayyip Erdoğan kimdir? paylaşan: ulusalkanal
Bizim anlatacağımız Tayyip Erdoğan öyküsünün anahtar sözcükleri; Abramowitz, eş başkanlık, cumhuriyet yıkıcılığı, İhvan desteği, başkanlık, federasyon ve bölünmeden oluşuyor.

Erdoğan, şeriatçıydı.

Refah Partisi yöneticisi olduğu dönemlerde Cumhuriyet düşmanı sözleriyle kayda geçti.

Bu sözlerini destekleyen bir de meşhur görüntüsü var Erdoğan'ın...

Erdoğan, CIA destekli Şeyh Gülbeddin Hikmetyar'ın dizinin dibindeki bu görüntüsünün ardından Amerika tarafından keşfedildi. CIA'nın yan kuruluşlarından Rand Corporation kuruluşunun raporlarına yansıdı. Erdoğan geleceğin başbakanı olarak hazırlanıyordu.

Erdoğan, bu kapaktan 6 yıl sonra iktidar, 7 yıl sonra ise Başbakanlık koltuğuna oturtuldu.

3 Kasım seçimlerinden bir gün sonra dönemin Amerika Savunma Bakanı Wolfowitz'e mektup yazdı. Bağlılığını bildirdi. O mektup bugüne kadar yalanlanmadı.

Yasaklıydı ancak CHP'nin Meclis'teki desteğiyle Siirt seçimleri yenilendi ve Başbakan oldu.

Biz Başbakan dedik ancak o kendisini eş başkan olarak tanıttı.

Amerika'nın, Müslüman halkların yaşadığı 24 ülkenin sınırlarını değiştiren Büyük Ortadoğu Projesi'nde görevli olduğunu itiraf etti.

Eş başkanlık zor bir görevdi. Türk Ordusu'nu Irak'a sürmeye çalıştı ancak başaramadı.

Hayatında bir kez makale yazdı, onda da Amerikan askerlerinin katlettiği 1,5 milyon Iraklı'ya değil, işgalci Amerikan askerine dua etti.

Irak ile beraber Kıbrıs'ta da Annan Planı'nı destekleyerek, dönemin Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın altını oydu.

Eş başkanlığın yanı sıra ikinci bir görevi daha vardı. Türk Ordusu'nu milli kimliğinden koparmayı ve Amerika'ya diz çöktürmeyi amaçlayan tertiplerin savcısı oldu.

Erdoğan'ın savcılığında bine yakın Türk subayı darbeci, terörist, casus, bombacı ilan edildi.

Erdoğan, her fırsatta Atatürk Türkiyesi'ni hedef aldı.

Erdoğan'ın önemli eserlerinden biri de açılım... AKP'nin açılım politikası, 2002'de bitme noktasına gelen terörü yeniden azdırdı, Türkiye'nin başına bela etti. AKP hükümeti, PKK ile müzakere yürütmeye başladı.

"Mazlumların gür sesi" diye propaganda yapan Erdoğan her fırsatta emperyalizmin yanında yer aldı. Afganistan ve Irak'a karşı Amerika'nın, Filistin'e karşı İsrail'in Libya'ya karşı NATO'nun, Mısır'da terör gruplarının, Suriye'ye karşı Amerika destekli terör gruplarının yanında oldu.

Başta İran, Irak ve Suriye olmak üzere bölge ülkelerinin içişlerine sürekli müdahale etti.

Erdoğan'ın bu uzun soluklu mücadelesinde son amacı ise bütün yetkileri kendi elinde toplayacağı başkanlık sistemi.

Erdoğan'ın yol haritasında, Türkiye'nin ise bir federasyon ile bölünmesi planı var.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

mehmet yıldırım :

niye üç adayla sınırlanıyor?halkın içinden niye aday olun muyor?bağımsız olarak milletvekili,belediye başkanı oluyor da;cumhurbaskanı seçiminde vatandaşın seçilme tercihlerinın önü kapatıliyor?hangi özgürlükten bahsedıyoruz?

Hanife :

Akp, Chp, Mhp, Bdp, Birlikte oldular Türkiye'yi yok etmekteler ve sonuna geldiler sonumuz hayır olsun pek hayır görünmüyor ama.

hakan omer yucesoy :

Yine bir secim yine atilan bos oy.cumhurbaskani secimi var ama cumhuriyeti temsil eden savunan aday yok.peki ataturk ve cumhuriyet sevdalilari ne yapacak?sandiga gitmemekten baska care yok!

che :

insanlarımızı tayyip ve ekmeleddin seçeneklerine mahkum eden kılıçdaroğlu'na hakkımı helal etmiyorum. oy moy yok!

perihan ataman :

Ne olur tek yürek olalım .Tayyip e fırsat vermiyelim....

metin :

Ya çok düşünmeye gerek yok, tayyip a planı ise ekmeleddin b planıdır. Halk seçti diye dikte edecekler bir de, halk kimi seçeciğini seçemiyor..

KEMAL KARACA :

her yurtseverin dünyanin üçüncü paylaşim savsşi içinde atatürkün gençlige hitabesini bölgesel her politik gelişmelerde mutlaka defalarca okunmasını tavsiye ederim.

vatan :

Sahipsiz Ordu Sahipsiz Ülke hal bõyle olunca söyleyecek çok şey yok asıl Akp seçmeni görmūyormu bir milletin gelecegini halk belirler bu gunler bile guzel gunler sonu hayir degil

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar