banner864

Tayyip Erdoğan zamanlamaya dikkat çekti, Gül ise... 21 Şubat 2014, 23:27

Suriye'ye yönelik Amerikan planlarının parçası olan erken uyarı uçaklarının ilki, hava kuvvetleri komutanlığı envanterine törenle katldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Unutmayalım ki müttefilerimizle birlikte de kullanacağız bu uçakları" diyerek projenin iç yüzünü deşifre etti.
Büyük bir törenle ilk erken uyarı uçağı, Türk Hava Kuvvetleri envanterine katıldı. Uçakların Türk Amerikan ilişkileri açısından şiflerini ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül verdi.

Cumhurbaşkanı, erken uyarı uçaklarının Amerikan politikaları dahilinde Ortadoğu coğrafyasında kullanıldığını hatırlattı.

Gül, konuşmasında uçakların Suriye'ye yönelik olası bir Amerikan tertibinde kullanılacağının işaretlerini verdi.

Başbakan Erdoğan da uçakların Türkiye'ye teslim zamanlamasına dikkat çekti.

Erken uyarı uçakları konusu Amerika'da gölge dışişleri olarak bilinen Vaşington Enstitüsü'nün bir raporunda gündeme gelmişti. Raporda patriotlarla birlikte Amerikan erken uyarı uçaklarının Türkiye'ye yerleşmesi tavsiye ediliyordu. Aynı raporda Suriye'nin kuzeyinde geniş bir alanda Esad karşıtları için güvenli bölge yaratmak hedeflendiği belirtilmişti. Bu yolla ayrıca, Suriye'ye yönelik olası bir müdahale için gerekli bilgiler de toplanabilecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

aa :

bu ucaklarin elekronik kismini israil yapiyor israil türkiyeden gecikme tazminati talep ediyordu bu tazminati israil mavi marmarada ölen 9 kisi icin kulanacak yani tazminat paralari türiyenin cebinden cikacak ulusalkanalda kenan hoca isin ic yüzünü acikladi

Iaz :

Biz de bu uçağı törenle mi envantere alıyoruz. Üstüne bir de para vermişizdir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar