banner864

TBMM tatile girdi 05 Nisan 2015, 18:24

Siyaset tarihe geçen kavgalara sahne olan Meclis'te bu kez duygu dolu anlar yaşandı. Vekiller Genel Kurul'da bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. CHP'li vekiller, AKP sıralarına dönerek "Güle güle" diyerek el salladı. Meclis Genel Kurulu, 7 Haziran seçimleri öncesi son çalışmasını yaparak tatile girdi.
 Takvimler şubat ayını gösteriyordu. Hükümet'in ısrarla çıkacak dediği İç Güvenlik yasası görüşmelerinde siyaset tarihine geçen kavgalar yaşanmıştı. Savaş alanına dönen Genel Kurul'da küfürlerin yanı sıra tokmak ve sandalyeler havada uçmuş, bir milletvekili merdivenlerden düşmüş, çok sayıda vekilde yaralanmıştı.
O kavgadan yaklaşık 1,5 ay sonra Meclis Genel Kurulu'nda bu kez hüzün vardı. Karşılıklı iyi dileklerde bulunuldu, hatıra fotoğrafları çekildi, kavga eden vekiller birbirlerine el sallayarak güle güle dedi.

Meclis Genel Kurulu gündemindeki son konular görüşülürken, milletvekilleri bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, oturduğu yerden cep telefonu ile Genel Kurul'daki milletvekillerinin fotoğraflarını çekti. 3 dönemlik isimlerden biri olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da bakanlar sırasına son kez oturdu.

Son kez söz alan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan "24'ncü dönemde 3 bin 751 saat çalışma yapıldığını, 38 bin yazılı sorunun cevaplandırıldığını ve 421 kanun çıkarıldığını" söyledi. Ardından da muhalefet partilerine teşekkür etti.

Meclis'te grubu bulunan 4 partinin grup başkanvekilleri de söz alarak teşekkür etti. Böylece 24 Haziran 2011'de açılan 24'ncü dönem tamamlanmış oldu. 7 Haziran seçimleri nedeniyle Genel Kurul kapandı.

Birleşimin kapanmasının ardından milletvekilleri hatıra fotoğrafı çektirdi, gazetecilere el salladı. AKP'li Mehmet Doğan Kubat, başkanlık divanına giderek Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu'ya çiçek verdi.

CHP milletvekilleri de foto muhabirlerine poz verdiği sırada AKP sırasına dönerek "Güle güle, size de güle güle" diyerek el salladı.

ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar