banner864

TCDD, sızmayı doğruladı 08 Nisan 2014, 16:51

Marmaray'ın Yenkikapı girişinde sızıntı yaşandığı iddiası doğrulandı. TCDD'den yapılan açıklamada, sızıntı kabul edildi. Devlet Demir Yolları'nın açıklamasında, "Sızıntının deniz suyuyla ve tüplerle alakası yok. Sızma tüneldedir" denildi.
Marmaray'da şimdi de Yenikapı girişinde sızıntı tespit edildi. Fotoğrafta tünel duvarının çatladığı ve su sızdırdığı görülüyor.Bu fotoğraf sosyal medyaya düştü. TCDD'den de anında açıklama geldi. Yetkililer, sızıntıyı doğruladı.


Açıklamada sızıntının deniz kısmında değil, kara kısmında olduğu belirtildi. Sızıntıların yeraltı sularının hareketinden kaynaklandığı savunuldu. Gerekli müdahalelerin yapıldığını söyleyen TCDD, "Korkulacak bir şey yok. Marmaray’ı su basması mümkün değil. Zaten sızıntının deniz suyuyla ve tüplerle alakası yok. Sızma tüneldedir” dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Tas Kafa :

Yazın kurur, sıkıntı olmaz. Olmadı boyanır geçer.

MSS :

bu durum marmaray tüneliyle ilgili olmasa da bir gerçeği açığa çıkartıyor: kadıköy-kartal metrosu da marmaray da hazır olmadan açıldılar. neredeyse her metro istasyonunda tavandan su sızan yerler var. bu yüzden bazen yürüyen merdivenler çalışmıyor, bazen sadece altına kova koyup dikkat ıslak zemin uyarısı ekliyorlar. tünellerde de tavanlara baktığınızda koyu renkli su lekeleri ve beyaz küf/tuz izleri görülüyor. ayrıca marmaray istasyonlarında her saat çok yoğun bir nem oluyor. yazın sıcakla beraber bunu herkes hissetmeye başlayacaktır.

hızlı tren :

Bu yöneticilerin sözlerine o kadar güveniyorum ki, o kadar olur..

TUNCAY DEDELİOĞLU :

hemen gereğini yapın sızıntıyı durdurun...

abdullah dencik :

bu iktidrın her yaptığı işin sonunda çatlaklar oluşur türkiyenin çatlaması için çaba harcıyolar tünel çatlamış çokmu hele bir iktidardan gitsinler daha ne çatlaklar çıkar bekleyin

Alpaslan Şamlıoğlu :

kedidir o kedi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar