banner864

''Tek sorumlu başbakandır'' 01 Eylül 2014, 14:19

Başbakan Ahmet Davutoğlu Başkanlığındaki ilk Bakanlar Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantının ardından hükümet sözcüsü Bülent Arınç açıklama yaptı. Arınç, açılımda yeni yol haritası ile ilgili ipuçları verdi. PKK'nın talepleri arasında yer alan sekreteryada bazı bakanların da yer alacağını belirtti. Arınç, "süreçten tek sorumlu Başbakandır" dedi.

'Tek sorumlu başbakandır' paylaşan: ulusalkanal
62'nci hükümetin ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantının ardından Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç basının karşısına geçti.

Arınç, açılımın yeni yol haritası ile ilgili bilgiler verdi. PKK'nın da istekleri arasında yer alan "açılım sekreteryası"nda bakanların da yer alacağını açıkladı.

Arınç, "Açılım sürecinden tek sorumlu sayın Başbakandır" dedi, tüm yetkilerin Davutoğlu'nun elinde toplandığını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Kırmızı çizgilerimiz aşılırsa gereğini yaparız" diyen Genelkurmaykurmay Başkanı Necdet Özel'in açıklamalarını da değerlendirdi.

ABD'nin de Türkiye'yi dinlediği iddialarına ilişkin de ABD maslahatgüzarından izahat alındığını açıkladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap aytepe :

kimin namına ne yapıyorsunuz göreceğiz ordu bilmiyoruz diyor sen devletin kurumları diyorsun dikkat edin kendi namınıza hareket hakkınız yok

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar