banner864

Televizyon çekmiyor diye bakın ne yaptılar? 04 Ağustos 2014, 12:51

Isparta'nın Eğirdir İlçesi'ndeki villa sakinleri televizyon antenleri çekmediği gerekçesiyle çok sayıda kavak ağacını kesti.

Bazı villa sakinlerinin müdahalesiyle daha fazla ağacın kesilmesi önlendi ama, olan çok sayıda kavak ağacına oldu. Kesilen ağaçların bulunduğu arazi sahibinin olup bitenden haberi olmazken, kesilen ağaçların da satıldığı iddia edildi.

Ağaçların bulunduğu arsa sahibinin hayatta olmadığı ve arsanın mirasçılarının bulunduğu, ancak ağaçların kesildiğinden hiç kimsenin haberi olmadığı da edinilen bilgiler arasında.

Konuyla ilgili Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Eğirdir Temsilcisi Erol Kesici, Ajans32.com Muhabirine yaptığı açıklamada "Televizyon anteni çekmiyor diye ağaçları kesmek traji komik bir olay. Antenin yerini değiştirmek gibi bir çözüm üretmek yerine ağaçları kesmek doğaya ve çevreye olan duyarlılığın hangi noktalarda olduğuna dair de ilginç bir işaret veriyor. Bazı insanların gösterdikleri duyarlılık sayesinde bir çok ağaç kesilmekten son anda kurtulmuş. Doğayı korumak gerekiyor. Ağaçlar bizim hayat kaynağımız, oksijen kaynağımız. Doğaya karşı duyarlı olmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

x :

Villa sahibi Uydu cihazi alsaydi. Antene ne gerek var.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder