banner864

Teoman Koman son yolculuğuna uğurlandı 16 Aralık 2013, 15:26

Eski Jandarma Genel Komutanı Teoman Koman'ın cenazesinde AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in Koman hakkındaki açıklamalarına tepki vardı. Emekli Orgeneral Necati Özgen; "Ölünün arkasından bu şekilde konuşmak ne dinimize ne müslümanlığımıza sığar" dedi. Çelik, tahliye edildikten 3 ay sonra hayatını kaybeden Koman için "hesap vermeden öldü" demişti.
28 Şubat davasından tahliye edildikten 3 ay sonra hayatını kaybeden Eski Jandarma Komutanı Teoman Koman'ın cenazesine, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in açıklamaları damgasını vurdu.

Cenazeye katılanlar, Çelik'in "Koman yaptıklarının hesabını vermeden gitti, neyse ki mahkeme-i kübra var" açıklamalarına sert tepki gösterdi. Emekli Orgeneral Necati Özgen, Çelik'in açıklamalarının Müslümanlıkla bağdaşmadığını söyledi.

Eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar da Çelik'e tepkiliydi.

Selimiye'de düzenlenen törene 1'inci Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, eski Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu, eski MİT Müsteşarı Şensal Atasagun ile birlikte çok sayıda sivil ve asker katıldı.

Koman'ın cenazesine Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Ergenekon davasından Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek çelenk gönderdi.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar