Teröristler için "şehitlerimize layık olacağız" demişti! HDP'li o vekile soruşturma 12 Ağustos 2015, 13:23

HDP Şanlıurfa milletvekili Ziya Çalışkan hakkında "terör örgütü propogandası yapmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Çalışkan, bir örgüt üyesinin Viranşehir'deki defin işlemi sırasında ''Toprağa verdiğimiz her yiğidimize layık olacağız'' demişti.
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Çalışkan, terör örgütü propagandası yapmakla suçlandı.

2 polisin şehit olduğu Pozantı Emniyet Müdürlüğü saldırısına katılan ve çatışmada öldürülen 2 PKK'lıdan birinin Viranşehir'deki cenazesine HDP'li Çalışkan da katılmıştı.

Çalışkan'ın cenaze töreninde, "Toprağa verdiğimiz her yiğidimiz, ant olsun gençliğimiz, kadınlarımız, bunu onur ve şeref yükü olarak taşıyacağız ve bu şehitlerimize layık olacağız" dediği iddia edilmişti.

Milletvekili Çalışkan'ın suçlu bulunması halinde hakkında fezleke hazırlanacak. Fezleke önce Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne, oradan da dokunulmazlığının kaldırılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na gönderilecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ata Türk :

Hdp milletvekillerinin tümü Türkiye Cumhuriyetinin varlığına hakaret ediyorlar devamlı olarak. Hepsinin Cumhuriyeti yıkmaya teşebbüsten yargılanması gerekir aslında

Birol :

Dokunulmazlık kaldırılsın ve tüm kanunlarımız çok ciddi yenilensin

someone :

hdp denilen pkk uzantısı partideki tüm milletvekillerinin yüce divanda yargılanacağı günleri iplr çekiyoruz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar