banner864

Teröristlerin kimlikleri belirlendi! 21 Mart 2014, 10:29

Niğde'de 1 asker ve 1 polisi şehit eden saldırganlar Arnavutluk ve Kosova vatandaşı çıktı. Teröristlerden üzerinden mini bir cephanelik çıktı; 7 el bombası, 3 Kalaşnikof, 3 tabanca, 2 susturucu, 3 kasatura ele geçirildi. Saldırıda şehit olan Astsubay Adil Kozanoğlu polis memuru Adem Çoban ve öldürülen kamyon şöförü Turan Yaşar son yolculuğuna uğurlandı.

NİĞDE'DEKİ SALDIRI paylaşan: ulusalkanal
Niğde’nin Ulukışla İlçesi yakınlarında 1 astsubay ve 1 polisi şehit eden, 1 şoförü öldüren teröristlerin kimlikleri saptandı.

El Kaide üyesi oldukları sanılan teröristlerden 18 yaşındaki E.S. ve aynı yaştaki E.A. Arnavutluk, 23 yaşındaki Ç.R. de Kosova vatandaşı çıktı.

Saldırıdan saatler sonra açıklama yapan İçişleri Bakanı Efkan Ala, yakalananların ikisinin Arnavut, birinin Kosova doğumlu olduğunu ve Arapça konuştuklarını söyledi.

Saldırı Niğde'nin Ulukışla ilçesinde dün saat 11:00 sıralarıda gerçekleşti. Hatay’dan kiraladıkları taksiyle İstanbul’a giderken yol kontrolü sırasında durdurulan 3 terörist, güvenlik güçlerine saldırdı. 1 astsubay ve 1 polis şehit oldu, 5 asker de yaralandı. Bir kamyonu gasp ederek şoförünü öldüren, saldırganlar 2'si olayın ardından gittikleri sağlık ocağında yakılandı. Kaçan 3. zanlıda Pozantı civarında bulundu.

Saldırganlardan 7 el bombası, 3 Kalaşnikof, 3 tabanca, 2 susturucu, 3 kasatura ele geçirildi.

Niğde Devlet hastanesin'de tedavi altına alınan 2 saldırgan, Ankara'daki bir hastaneye sevk edildi.

Saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Adil Kozanoğlu ile polis memuru Adem Çoban için Adana'da tören düzenlendi.

Astsubay Adil Kozanoğlu, memleketi Kahramanmaraş’ta gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidin yakınları güçlükle ayakta durabildi. Astsubay Adil Kozanoğlu geride gözü yaşlı bir eş ve 3 yaşındaki Irmak'ı ile 1 yaşındaki Belinay'ı bıraktı.

Şehit düşen polis memuru Adem Çoban, Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı Dokuztekne köyündeki baba ocağında toprağa verildi.

Şehit Çoban'ın kızları Zehra Betül, Hacer ve Bedia'nın gözyaşları herkesi ağlattı.

Niğde'deki saldırıda hayatını kaybeden kamyon şoförü Turan Yaşar'da Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar