banner864

Teslim olan teröristler: PKK bomba yüklü araçlarla saldıracak 11 Ağustos 2015, 10:18

Sabah gazetesinden Özgür Cebe'nin haberine göre, Ankara'da düzenlenen güvenlik zirvesinde, teröre karşı alınacak tedbirler masaya yatırıldı. Toplantıda, alınacak tedbirler masaya yatırılırken, PKK'nın gerilimi tırmandırmak amacıyla jandarma karakollarına bomba yüklü araçlarla saldırı hazırlığında olduğu ifade edildi.

81 il emniyet müdürlükleri ve jandarma karakolları bu konuda uyarılırken, güvenlik tedbirleri üst seviyeye çıkarıldı. PKK'nın, saldırılarını şehirlere de kaydırıp ses getirmesi için gündüz saatlerini tercih ettiği bildirildi. Son 2 ayda teslim olan 15 PKK'lının ifadelerine göre, PKK'nın büyük kentlerde bavul, düdüklü tencere, gelin bohçası, çocuk puseti, bebek kundağı gibi kamufle edilmiş eşyalar içine yerleştirilmiş RDX destekli A-4, C-4 plastik patlayıcı, TNT cinsi patlayıcılarla saldırı yapabileceği bildirildi.

Saldırıların saat ayarlı veya cep telefonu ve telsiz gibi uzaktan kumandalı devrelerle yapabileceği ifade edildi. Ayrıca PKK'nın diksiyonu düzgün, cankurtaran ve garsonluk eğitimi almış örgüt üyelerini batı illerine kaydıracağı belirtildi. Sinyal bozuculara karşı PKK'lıların dedektöre duyarlı patlayan düzenek geliştirdikleri belirlenirken, buna karşı alınacak önlemler masaya yatırıldı.

Yorumlar

Şaman TÜRKSOY :

On yaşına kadar doğuda, güneydoğuda yaşamış insanı, eğitmek şöyle dursun öldürsen 'aksanı' kalır, silinmez.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder