banner864

TFF'nin yeni başkanı belli oldu! 25 Haziran 2015, 15:20

TFF Olağan Genel Kurulu'nda Yıldırım Demirören yeniden başkan seçildi
Ankara'da yapılan TFF Olağan Genel Kurulu'nda adaylık için gerekli 60 imzayı toplayamayan Haluk Ulusoy aday olamadı. Yıldırım Demirören 214 imza ile tek başkan adayı olarak seçime girdi.

Adaylık listelerinin ıslak imzalarını inceleyen Divan Başkanlığı, 26 mükerrer imzanın olduğunu açıklarken, Yıldırım Demirören'in 214 imzasının, Haluk Ulusoy'un ise 39 imzasının bulunduğunu bildirdi. Bu sonuçla yeterli imzaya ulaşamayan Haluk Ulusoy'un seçime girmesi mümkün olmadı. Böylelikle genel kurula tek aday olarak girmesi kesinleşen Yıldırım Demirören'in yeniden başkanlığı da sandıklar açılmadan gerçekleşmiş oldu.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, adaylığı belli olduktan sonra teşekkür konuşması yaptı

Ankara Marriott Hotel'de gerçekleştirilen genel kurulda adaylık listelerinin incelenmesinin ardından 214 imza ile başkanlığı yeniden kesinleşen Yıldırım Demirören, delegelere teşekkür konuşması yaptı.

Delegelere, "Hangi renklere bağlı olursanız olun hangi tarafta olursanız olun hepinizin Türk futbolunun iyiliğini düşündüğünüzü biliyorum" diyerek seslenen Yıldırım Demirören, TFF yönetim kuruluna Riva'daki araziyi sadece 15 senede bir futbol alanına dönüştürürken verdikleri emek için ve bu tesisle Türk futboluna bir gelecek armağan ettikleri için teşekkür etti.

Demirören, konuşmasının devamında federasyonun tüm kurullarına ve yılda 90 bin maçın oynanmasına yardımcı olan profesyonellere, Merkez Hakem Kurulu'na ve üyelerine, Cüneyt Çakır ve ekibine, Fatih Terim ve ekibine, Kulüpler Birliği Vakfı'na ve devlet erkanına teşekkürlerini iletti.

Ercan ATA
DHA

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar