TGB, ABD Büyükelçiliği'ne yürüdü: Seni o koridordan da dökeriz denize! 29 Haziran 2015, 15:29

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), bugün Ankara’da Güvenpark’tan ABD Büyükelçiliği’ne yürüdü. ABD Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yapan TGB’liler, elçilik önüne “Türkiye’yi Böldürmeyeceğiz” yazdı. TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz basın açıklamasında; “Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da, Suriye’de katledilen milyonların sorumlusu olan ABD’yi uyarmaya ve meydan okumaya geldik: Türkiye’yi bölemeyeceksin!” dedi. 

Basın açıklamasının tamamı şöyle

ABD Sana, Sınırlarımızı ve Sınırlarınızı Zorlamamanı Salık Veririz
• İşgal ettiğin Afganistan’ı, Irak’ı parçaladın!
• Güttüğün terör örgütleriyle bugün Suriye’yi bölüyorsun!
• Türkiye’de bir iç savaş ve bölünme tezgahı kurmaktasın!
Etnik, dinsel ve mezhepsel boğazlaşmalarla bölgenin milli devletlerini hedefe koydun. Ancak, başarılı olamayacaksın. Türkiye’yi bölme girişimiyle zorladığın sınırlarına geri dönmen gerektiğini anlayacaksın!
Bizim sınırlarımızı zorlamaktan geri durmuyorsun ama kendi sınırlarını daha fazla zorlaman mümkün değil.Güvendiğin işbirlikçilerin seni nereye kadar götürebilir? Türkiye’nin ve bölgenin geleceğini ‘BijiSerok Obama’ diyenler değil, Türkiye’nin, Irak’ın, Suriye’nin, bölgemizin milli devletleri belirleyecek.

Emperyalizm İşbirlikçiliğinin Maliyeti
Amerika’dan özgürlük ve demokrasi bekleyenler, etnik, dinsel, mezhepsel boğazlaşmalar dışında bir şey bulamaz. Tarihte emperyalizm işbirlikçiliğinin fayda ettiği bir halk, bir millet yoktur. Acı tecrübelerden dersler çıkarmayanlar, daha büyük acılar yaşarlar. Etnik Kürt milliyetçiliğinin Kürdümüze verebileceği tek şey, iç savaş, kan ve gözyaşına boğulmaktır. Emperyalizmi arkana almanın maliyeti, emperyalizme göğüs germekten daha büyüktür.Türkiye’de Bölünmenin Zemini Yok.
Birincisi, bölünmeyi talep eden bir halk dinamiği yoktur. Türkiye’deKürtler bölünmeyi istemiyor.
İkincisi, TSK diz çökertilmeden, Türkiye bölünemez. Arkasında ABD olsa da PKK’nın silahlı gücü buna yetmez.
Üçüncüsü, Türkiye’nin bölünmesi süreci, Irak, İran ve Suriye’nin bölünme sürecinden bağımsız değildir. Bu dört ülke, kaçınılmaz olarak ortak tehdite karşı birlikte hareket edecektir.Anti Emperyalizm = Milli Devleti Savunmak
Türkiye’nin bölünmesine karşı birliği savunmanın yegane yolu milli devleti savunmaktır. Türkiye’de milli devleti savunmak demek, hali hazırdaki rejime sarılmak anlamına gelmez. Tam tersine devrimin gündemi milli devlettir. Milli devletimizi savunma görevi, Irak’ın, İran’ın, Suriye’nin, bölgenin milli devletlerini savunma göreviyle birleşmektedir.O Koridorda Boğulursun!
İŞİD vur, ABD bombala, PYD yerleş planıyla kurmaya çalıştığınız, Amerikan-İsrail koridoruna geçit vermeyeceğiz! Yobaz, gerici ve bölücü terör örgütleri eliyle Suriye’yi bölme ve ismi Kürt, aslı Amerikan bir kukla devletin, denize ulaşabilmesi adına, koridor açmaya çalışıyorsun. İŞİD’ten, El Kaide’ye, ÖSO’dan PKK’nın Suriye kolu PYD’ye kadar, hangi piyonu sürersen sür bölgeye, bizi bölemeyeceksin.
ABD’yi uyarıyoruz ve meydan okuyoruz:

Kanlı terör örgütlerine de sana da baş eğmeyiz!
Gerekirse seni, o koridordan da denize dökeriz!

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

aslanlar aslani koç yi̇ği̇.tleri̇mi̇z i̇yi̇ki̇ varsiniz si̇z seçi̇mlere bakmayin mustafa kemalde böyle yürüdü samsuna seçi̇mle çikmadi... yürüyün artik cay deği̇l .dere deği̇l. sel deği̇l . yürüyün tusunami̇si̇ni̇z ..yürüyün .lamba deği̇l işik deği̇l fener deği̇l. yürüyün evlatlarim gök gürültüsü şi̇mşeksi̇ni̇z yürüyün.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar