banner864

TGB'den Yeni Şafak gazetesine yanıt: Yavuz hırsız ev sahibini bastıramayacak! 27 Mayıs 2015, 16:12

Yeni Şafak Gazetesi 7 Haziran genel seçimlerinde sandıklarda oyların güvenliğini sağlamak üzere hazırlanan Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Oyları Kurtarma Timi (OKUT), Türkiye’nin Oyları ve Oy ve Ötesi’ni hedef alan bir haber yayınladı. “Şaibe Çetesi İş Başında” başlığıyla yayınlanan haberde bu örgüt ve platformların seçimlere şaibe karıştıracağı iddia edildi. Haber üzerine bugün TGB Genel Merkezi’nden Yeni Şafak’a cevap geldi.

TGB Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklama şöyle;
TGB'nin genel seçimlerde sandık ve oy güvenliğini sağlamak için başlattığı OKUT kampanyasının oy hırsızlarını ne derece tedirgin ettiğini dün Yeni Şafak gazetesinin yaptığı haberde bir kez daha görmüş olduk. Gazetenin internet sitesinden ''Şaibe Çetesi İş Başında'' başlığıyla girilen haberde; “TGB, Oy ve Ötesi ve Türkiye'nin Oyları'nın seçim ve sandık güvenliği için yürüttüğü çalışmaların, seçimlere şaibe karıştırmak gibi bir amacı olduğu” iddiası ortaya konulmuş. 
AKP'nin yayın organı olan Yeni Şafak gazetenin bu haberinden, AKP'nin seçim sonuçlarına dair taşıdığı telaşı ve olası planları nasıl engellediğimizi net bir şekilde görüyoruz. İçine düştükleri telaş ve tedirginlik haber yapan kişinin üslubuna bile yansımış.

Seçimlere şaibe karıştırmak, milletimizin oyuna göz dikmek AKP'nin en iyi yaptığı işlerden birisidir. Geçtiğimiz seçimlerde AKP'nin adaylarının ve bazı örgütlerinin hangi yöntemlerle oylara saldırdığını görmeyen, bilmeyen kalmadı. Bir şaibe çetesi aranıyorsa bu konuda sicili en kabarık olan AKP'ye dönüp bakmak gerekir. 
OKUT kampanyası ile seçimlerin ve sandıkların güvenliğini sağlamayı, iktidarı değiştirecek oyların ve sahte oyların kullanılmasını engellemeyi hedefliyoruz.
Milletimizin meydanlarda gösterdiği AKP'yi yıkma iradesinin, sandıklara yansıyacağından şüphe duymuyoruz. Bu iradenin sandığa yansıması seçim ve sandıkların güvenliğini sağlamaktan geçiyor. Seçim ve sandık güvenliğinin sağlanması için elimizi daha fazla taşın altına sokmamız gerektiğini yapılan haber ile bir kez daha görmüş olduk. Geçmiş seçimlerde yaşanan olumsuzlukların tekrarlanmasına müsaade etmeyeceğiz. Seçim ve sandıkların güvenliği için yoğun emek harcayan diğer kurumlar ile birlikte, milletimizin iradesinin teminatı olacağımızın sözünü veriyoruz. 

Yeni Şafak gazetesine ve bu haberi yaptıran AKP'ye sesleniyoruz: Yavuz hırsız ev sahibini bastıramayacak!

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

gs :

tgb seçimin ve oyların koruyucusu olacaktır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar