banner864

TGB, Erdoğan'ı Almanya'da işte böyle karşıladı 04 Şubat 2014, 20:30

Başbakan Erdoğan'ı Almanya'da karşılayanlar yine TGB'liler oldu. "Hükümet istifa" diyen TGB üyeleri, Erdoğan'ı "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganlarıyla karşıladı. Almanya'daki Aleviler de başkentte Erdoğan'a karşı büyük bir miting düzenledi.
Mustafa Kemal'in askerleriyiz sloganı, bu kez Almanya Başbakanlık binası önünde yükseldi. Başbakan Erdoğan'ı Berlin'de TGB'liler protestoyla karşıladı.

Erdoğan kente girdiğinde, "Yürütmenin başı Berlin'de. Haydi karşılamaya" pankartlarıyla karşılaştı.

Merkel ile görüşmek için Başbakanlık Binası'na gelen Erdoğan'ı Türkiye Gençlik Birliği üyeleri protesto etti. Türk bayraklarının yanı sıra TGB ve İşçi Partisi flamaları da Almanya Başbakanlık Binası önünde dalgalandı.


Protestoların diğer bir adresi ise Bradenburg kapısı oldu. Aleviler, "Özgürlük ve Eşitlik ve Demokrasi İçin Erdoğan'ı Protesto Ediyoruz" sloganıyla toplandı. Berlin Alevi Toplumu ve Cemevi'nin düzenlediği mitinge, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu, Almanya Demokratik Güçbirliği destek verdi.

Almanya Alevi Birlikleri Onursal Başkanı Turgut Öker, Erdoğan hükümetinin ülkeyi şeriata götürdüğü ve ülke kaynaklarını yandaşlarına peşkeş çektiğini söyledi. Berlin Alevi Toplumu Cemevi Başkanı Ahmet Taner ise konuşmasında Erdoğan'ı Almanya'ya her geldiğinde protesto kararı aldıklarını söyledi. Taner, "Yolsuzluklar ve Erdoğan'ın antidemokratik uygulamaları devleti ve sistemi bitirmiştir" dedi.
 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Mahir altınkat :

Gözlerinden öperim o gençleri. Eğilen bükülün kişiliksiz büyüklere insanlık dersi veriyorlar...

sydneyden turan :

ta bu uzaklardan size candan sevgilerimi yollar gozlerinizden operim sevgili tgb li gencler. yolunuz acik olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder