TGB'den ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'a Karşılama 20 Kasım 2014, 14:21

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerinin 12 Kasım’da Amerikan askerine yönelik gerçekleştirdİĞİ çuval eylemi Türkiye ve dünya basınında geniş yer bulmuştu.
Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerinin 12 Kasım’da Amerikan askerine yönelik gerçekleştirdİĞİ çuval eylemi Türkiye ve dünya basınında geniş yer bulmuştu. Bu eylemin ardından Türkiye’ye geleceğini açıklayan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’a “Türkiye’ye gelirsen rezil rüsva olmaya hazır ol.” diyen TGB’liler bir basın açıklamasıyla ABD’nin Türkiye’ye yönelik emperyalist planlarına geçit vermeyeceklerini söylemişti.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB),22 Kasım Cumartesi günü Taksim Tünel Meydanı’nda Joe Biden’ın gelişine karşı bütün İstanbulluları çuvalını alıp eyleme gelmeye davet etti.

Uğur Aytaç (TGB İstanbul İl Başkanı) : Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz çuval eylemleriyle emperyalizme bu topraklarda rahat vermeyeceğimizi söylemiştik. Eylemimiz için 3-5 eşkiyanın işi diyen ABD yetkilileri şimdi Türk Milleti’nin vatansever damarının kitlesel gücünü görecek. Amerika güdümlü bölücülüğe ve gericiliğe karşı tam bağımsız Türkiye için 22 Kasım Cumartesi günü 13.00’te Taksim Tünel Meydanı’ndayız.

Ersoy İrşi (TLB İstanbul İl Sorumlusu):
Joe Biden’ın Türkiye’ye gelmesi bizi heyecanlandırdı. Eyleme liseli arkadaşlarımız aileleriyle birlikte katılacaklarını belirtiyor. Çuvallarımız hazır, cumartesiyi iple çekiyoruz. Eylemimizde çeşitli sürprizlerimiz de olacak. Cumartesi günü Taksim Tünel Meydanı’ndaki eylemimize İstanbul’dan çok sayıda liseli arkadaşımızın katılımını bekliyoruz.
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

abrek :

maşallah bu gençlere maşallah.. boş siyasetlerle ömrünü heba edenlerin örnek alması dileğiyle..

CENAP AYTEPE :

dağlardasiniz..taşlardasiniz ..yüreklerde başlardasiniz..gönüllerde aşklardasiniz ...hey deli̇ kanlilar ey.si̇zler yüreği̇mi̇zdeki̇ tahtlardasiniz.

eray hayta :

mehmetçiğin katili amerika dir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar