banner864

TGB'den PKK saldırısıyla ilgili açıklama 21 Ekim 2014, 14:02

Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde PKK'lı gruplar Türkiye Gençlik Birliği üyelerine bıçaklı saldırıda bulundu. 3 TGB üyeli gencin yaralandığı saldırıyla ilgili Türkiye Gençlik Birliği'nden yazılı açıklama yapıldı.

"Bıçaklar kaybedecek, kalemler kazanacak!" denilen açıklamanın tamamı şöyle:

Dün, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi’nde PKK tarafından içerisinde TGBli arkadaşlarımızın da bulunduğu Düşünce ve Edebiyat Topluluğu’nun çalışmalarına ve üyelerine yönelik bir saldırı gerçekleştirildi. Önce, Düşünce ve Edebiyat Topluluğu üyeleri bizzat PKK tarafından tehdit edildiler, sonra topluluğun Nazım Hikmetli, Aşık Veyselli, Attila İlhanlı ve Cemal Süreyalı afişleri yırtıldı. Daha sonra bu durumu protesto eden arkadaşlarımıza ve topluluk üyelerine bıçaklar çekildi.

Bugün de derslerine girmek üzere okula giden arkadaşlarımıza PKK başta olmak üzere kendilerini Öğrenci Kolektifleri ve Gençlik Muhalefeti diye adlandırılan gruplar tarafından bıçaklı ve sopalı bir saldırı gerçekleşti.

Sosyal medyada söyledikleri çeşitli yalanlarla magandalıklarının, bilim ve sanat düşmanlıklarının üzerini örtemeyecekler. Gerekli tüm hukuki işlemleri başlatarak üniversitelerimizi ve vatanımızı savunma kararlılığımızı dosta düşmana göstereceğiz.

DTCF öğrencileri her şeye şahittir.

Alnında “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” yazan A.Ü. Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi’nde ahlak kazanacak, vicdan kazanacak. Amerikan taşeronları ve “sol” maskeli çeteler kaybedecek. Okul yakanlardan, kütüphane yıkanlardan ve onların etek altlarından öğrencilere saldıranlardan ne devrimci olur ne de ilerici!

Bıçaklar kaybedecek, kalemler kazanacak!

Magandalık kaybedecek, bilim ve sanat kazanacak!

Düşünce ve edebiyat kazanacak!

Bir gerçek bin yalanı alt eder!

Türkiye Gençlik Birliği Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi Birimi"

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder