banner864

TGB'den yanıt: Tebrik ediyoruz 16 Mayıs 2014, 22:56

Başbakan müşavirinin ölen işçi yakınını tekmelemesi büyük tepki topladı. AKP, yurttaşın TGB'li olduğu için tekmelediğini yaydı. TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz de iddialara yanıt verdi. Cengiz , tekmelenen kişinin TGB üyesi olmadığını söyledi, onurlu tavrından dolayı kendisini tebrik etti.

TGB'den yanıt paylaşan: ulusalkanal
Türkiye Soma'ya ağlarken, Başbakan müşaviri Soma’da ölen Maden işçisinin yakınına tekme ile saldırması kamuoyunda büyük tepki topladı. AKP, Sosyal Medya ve bazı haber sitelerinde, yapılan saldırının meşru gösterilmesi için tekmelenen vatandaşın TGB üyesi olduğu iddia edildi. TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz iddialara yanıt verdi.

Cengiz, tekmelenen yurttaşın TGB üyesi olmadığını ancak onurlu tavrından dolayı tebrik ettiğini söyledi. AKP iktidarını Türkiye’nin her yerinde protesto edeceklerini belirtirken, Soma’da protesto etme hakkının somalıya ait olduğunu da sözlerine ekledi.

Cengiz ,zorbalığa karşı tepki koyan soma gençliğine selam gönderdi.

17-19 Mayıs'ta bir daha Somalar yaşanmasın diye Samsun'dan Ankara'ya yürüyeceklerini açıklayan Cengiz, Baretler, Fenerler ve ekmeklerle ekmek olacağını belirtti.

Cengiz,1919 genç ile birlikte şehit düşen madencileri anmak için 19 mayıs günü saat: 13:00’de güven parka tüm Ankara’lıları davet etti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Yusuf ŞENGÜN :

Acılar paylaşıldıkta azalır. TGB önder örgüttür.Gururumuzdur.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar