banner864

Ermeni soykırımı yalanını Yaşar Kemal'e sormayın! 25 Aralık 2011, 20:52

Ulusal Kanal, Fransa'dan "büyük subay" nişanı alan usta roman yazarı Yaşar Kemal'e "Fransa Ulusal Meclis'inde kabul edilen yasa tasarısını sordu. Yaşar Kemal sorumuza kızdı, "hiçbir şey düşünmüyorum" yanıtını verdi.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Yaşar Kemal'e "fahri doktora" ünvanı verdi.
Doktoro töreninden sonra Yaşar Kemal'e Fransa Ulusal Meclisi'nde kabul edilen "Ermeni soykırımını yoktur" diyenlere ceza veren tasarıyı sorduk.
Yaşar Kemal 17 Aralık günü Fransa'dan "büyük subay" nişanı aldı.
Yaşar Kemal İlk romanı İnce Memed'de Kurtuluş Savaşı öncesinde Fransız askerlerinin işgal ettiği Adana topraklarında geçen olaylarını anlatmıştı. Kitapta, İnce Mehmed"in ağaya ve adamlarına karşı nasıl mücadele ettiği ve ağalığı nasıl yok ettiği konu edilmişti.

Tuna Kiremitçi: Pirimizin oradan nişan alması talihsizlik


Yaşar Kemal'e genç roman yazarı Tuna Kiremitçi'nin de bir önerisi oldu.
Fransa Ermeni soykırımı yoktur diyene biber sürmeye hazırlanırken pirimizin oradan nişan alması talihsizlik oldu. Bir kardeş tavsiyesi; üstat koysun o nişanı cebine Silivri cezaevine gitsin. Orada hayatını ermeni soykırımı iddialarının nasıl bir alicengiz olduğunu ispata adamış akademisyen Mehmet Perinçek'i bulsun. Taksın nişanı bu pırıl pırıl gence. Hem nişan bi işe yarasın hem de yaşar usta layık olduğu yerde kalsın: Nazım Hikmet ile Mehmet Akif'in katında!

* HABERİ İZLEMEK İÇN TIKLAYIN

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

hamit hamit :

türk milletine zaten en büyük kazığı koynunda beslediği yılanlar atmıştır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar