banner864

Rutkay Aziz ve Tarık Akan Ergenekon mahkemesinde kimlerle görüştü? 22 Temmuz 2012, 16:59

Rutkay Aziz ve Tarık Akan, duruşma arasında davada tutuklu yargılananlarla sohbet etti.
Sezim Özadalı

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Bunlar Irak takvimiyle iktidara geldiler; Suriye takvimiyle yıkılıyorlar. Cesur olalım. Türkiye'yi kurtaracağız. Cumhuriyet'i yıkamayacaklar. Sinemada oynadığınız roller, rol değilmiş. Gerçek kahramanlarsınız” diye seslendi. Tarık Akan, “İyi ki varsınız” karşılığını verince Gazeteci Tuncay Özkan, “Ateşin ortasında siz varsınız” dedi. CHP Milletvekili Mustafa Balbay ise şunları söyledi: “Her şeye rağmen adalet sorununun birinci çıkması beni umutlu tutuyor. Halk bu sorunu biliyor; bunun açlığını yaşıyor. Belli bir sessizliğe rağmen olanların farkında olduğunu gösteriyor. Umudumuzu yitirmedik. Bütün mesele iktidarın bu çok yüzlülüğünü ortaya koymamız.” Rutkay Aziz ise “Varlığınız bize ışık veriyor” dedi. Akan ve Aziz, “En kısa zamanda kucaklaşmak umuduyla” diyerek salondan ayrıldı ve Silivri Cezaevi önünde özel görevli mahkemelerin kaldırılması, yurtseverlerin serbest bırakılması amacıyla kurulan nöbet çadırını ziyaret etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

selahattin :

kitabi demokrasi uygulamasıyla yönetilen eğitimsiz ve yoksul toplumlar sonunda mutlaka devletlerinin çöküşünü yaşarlar. gidiş bu yöndedir. oktay beyin yazısısından anladığım budur.

Ozel Arslan :

guzel insanlar ucunuze sevgiler sizlerle gurulaniyorum vatan askiyla calisiyorsunuz saygilar sizlerle gonlum guzel insanlar salimin sulmu varsa bizim allahimiz var yuce rabim bu beladan bizleri ve sizleri korusun saygilarimla

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar