İstanbul kazan, Zekeriya Öz kepçe 18 Haziran 2012, 00:39

Ergenekon operasyonlarını başlatan savcı Zekeriya Öz'ün, Ergenekon sanıklarından kaçtığı ortaya çıktı. Ulusal Kanal, Savcı Öz'ün, 3 yıldır tutuklu olan Gazi Üsteğmen Serdar Öztürk'ün sorularından kaçışının belgelerine ulaştı.

Özer Sürmeli

Gazi Üsteğmen Serdar Öztürk'e savunmasındaki "O işkembeyi kübradan atılarak hazırlanmış iddianameleri işte savcı Zekeriya Öz imzalıyor. Sonra da onu işkembeci açılışlarına çağırıyorlar. Hukuk kurultayına çağırmazlar" sözleri gerekçe gösterilerek dava açıldı.

Davanın şikayetçileri; Hakim Köksal Şengün, Hasan Hüseyin Özese, Sedat Haşılıoğlu, duruşma savcıları Mehmet Ali Pekgüzel, Bahattin Köse ve soruşturma savcısı Zekeriya Öz.

Yargılama yeri de Silivri 2. Sulh Ceza Mahkemesi... Zekeriya Öz de yazdığı dilekçeyle mağdur olarak mahkemede ifade vermek istediğini yazılı olarak beyan ediyor. (BELGEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ)

Öz'ün yargılamaya katılma talebi kabul edildi ve İstanbul 32. Sulh Ceza Mahkemesi'ne talimat yazısı yazıldı.

Aynı zamanda avukat olan Ergenekon tutuklusu Serdar Öztürk de mahkemeye, mağdur Zekeriya Öz'e soru sormak istediğini bildirdi. Mahkeme de bu talebi kabul etti.

İşte Öz'ün kaçışı bu aşamada başladı. Öztürk'ün duruşmaya katılacağını öğrenen savcı Zekeriya Öz, yeni bir dilekçe yazarak duruşmalara katılım talebi bulunmadığını belirtti. (BELGEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ)

İstanbul kazan Zekeriya Öz kepçe... Savcı Öz'ün kaçış serüvenini Serdar Öztürk’ün avukatı Demet Reçber’le konuştuk. Reçber, taleplerinin kabul edilmesinin ardından Öz’ün, davaya katılmayacağını bildirmesinin anlamlı olduğunu söyledi.

Duruşma yapılabilseydi “Zekeriya Öz’e çelişki ve iftiralarla dolu bu iddianameyi nasıl hazırladığını soracaktık” diyen Reçber, Öz’ün bu sorulardan çekindiği için çark ettiğini ifade etti.

Öz'ün iddialarının arkasında duramadığını vurgulayan Reçber, “Yaşlı başlı kaçma ihtimali olmayan insanları sabahın köründe evlerinden toplatan savcı Zekeriya Öz, hazırlamış olduğu altını imzalamış olduğu iddianamelerin arkasında duramadı ve duruşmaya çıkamadı” diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

nuray demirel :

ulan koskoca savcı kaçar mı bu kadar korkuyordun niye işkembeyi kübradan attın veya bunu yapanlara izin verdin hukuk mezunu olurken nasıl yemin ettin hoş milletvekilleride vekil olunca yemin ediyorlar o da ayrı bir sorun lan yemininde içine ettiniz ahlaksızlığınızla

çolak :

korku dağları bekler

ozel arslan :

sayin erdoganin savcisi sen erkek deyilmisin erkekler durusler kacmaz senin erkekliyinden supeliyim sahten durusluk sende negezer durus adam sucsuz yere okadar cok kisiye hapiste tutarmi sanin yemini nerede seni gibileri isalah bir kor kursuna gider birgun bir yiyit cikar senin isuine bitirir

mehmet dikmen :

sığınacağı limanı iyi biliyordur...!!

ismail saykal :

insan onuruyla insandır .zekeriya hangi onuruyla yaşıyacak yaptıklarına bakıyorum insan olmaktan utanıyorum ama onu taşıyan devleti yönetenler ne yapacak ona şaşıyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar