Komutanlara Suriye Uyarısı! 01 Eylül 2013, 10:56

Sessiz Çığlık eyleminde Suriye'ye yapılması gündemde olan işgale tepki vardı.
İlgili Galeriye Git Komutanlara Suriye uyarısı!
Haber: Devrim Dönmez - Fotoğraf: Birsen Aslan

Suriye'de Savaşa Destek Vermek BOP İçinde Taşeron Bir Ordu Olmak Demektir

Vardiya Bizde Platformu'nun Antalya'daki 'sessiz çığlık' eyleminde bu hafta, olası Suriye savaşına karşı durma ön plana çıktı. Kapalı Yol Kışlahan'da gerçekleşen eylemde konuşan platform üyeleri Türk Ulusu'nun Suriye halkı ve Yönetimi ile hiç bir sorunun olmadığını dile getirirken ulusun bu oyuna gelmeyeceğinin altı çizildi. Platformun Suriye ile savaşa karşı olduğunun duyurulduğu açıklamada Türk Ordusu'nun Komuta Kademesine önemli bir uyarıda bulunuldu. Türk Ordusu'nun Suriye' ye yönelik askeri harekata destek vermesi ve yer alamsının; BOP içinde yer alarak, emperyalistlere hizmet eden taşeron bir ordu olması anlamına geleceğine dikkat çekildi.

Türkiye'nin Suriye Halkı ve Yönetimiyle Hiç Bir Sorunu Yok

Her hafta cumartesi günü Kapalı Yol Kışlahan'da gerçekleşen Vardiya Bizde Platformu'nun 'sessiz çığlık' eyleminde bu hafta; gündemdeki olası Suriye savaşı karşıtlığı vardı. Platform adına söz alan Emel Pala, emperyalizmin bağımsızlığı ve cumhuriyetin kazanımlarını Türk milletinin elinden alarak, kendisine maşa yapmak istediğini söyledi. Türk ulusun tarafı ve çıkarı olmadığı bir savaşa sürüklenmek istendiğini kaydeden Pala, Suriye Halkı ve Yönetimi ile Türk Milletinin hiç bir sorunun olmadığını belirterek "Suriye'nin iç işlerine karışmak ne görevimizdir, ne gereklidir ne de etiktir" diye konuştu.

Emperyalizme Hizmet İçin Komutanlar Tutsak Edildi

Emperyalizme hizmet amacıyla uygun ortam yaratabilmek için Mustafa Kemal'in askerlerinin yönetim ve yargı tarafından tutsak alındığı görüşünü dile getiren Pala, Türk Ulusunun bu oyuna izin vermeyeceğini kaydederek Suriye ile savaşa karşı olduklarını duyurdu.

Yüksek Yargı Adaleti Sağla

Ergenekon, Balyoz vb. uydurma davalarla BOP projesine hizmet edildiğini söyleyen Pala, Yüksek Yargı'dan hukuku uygulamasını, adaleti sağlamasını ve ülke üzerinde oynana oyunlara alet olmamasını talep etti.

Sevr'in Yeni Adı BOP'dur

Ardından söz alan Emekli Albay Teoman Şanal, bugün Sevr antlaşmasının adının değiştirilerek, Kuzey Afrika ve Genişletilmiş Büyük Ortadoğu Projesi yapıldığını kaydetti. Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde yaşanan olayların sebebinin de bu proje olduğunun altını çizen Şanal, BOP kapsamında Irak, Suriye sonra İran'ın bölünmesi ve en sonunda da Türkiye'nin yıkılarak Sevr'e göre paylaşılması olduğunu belirtti.

Komutanlara Uyarı; TSK Taşeron Ordu Değildir

Şanal Türk Silahlı Kuvvetlerinin Komutanlarına önemli bir uyarıda bulundu. Türk Ordusu'nun Suriye'ye yönelik askeri harekata destek vermesinin, Kuzey Afrika ve Genişletilmiş Ortadoğu Projesi içinde yer alması anlamına geleceğine dikkat çeken Şanal, TSK'nın askeri bir harekat içinde yer almasının ise, tıpkı 91 yıl önce Anadolu'ya giren Yunan Ordusu gibi, emperyalistlere hizmet eden taşeron bir ordu olması anlamına geleceğini ifade etti.

BOP'a Karşı Olan Komutanlar Tutsak Alındı

BOP'un uygulanmasına Irak'ın işgaliyle başlandığına dikkat çeken Şanal, buna karşı çıkan Türk Ordusunun komutanlarının uydurma davalarla esir edildiğini söyledi. Şanal; "Düşman arayanlara söylüyorum; düşman, Türk vatanına ve milletin canına kastetmiş, insanlarımız katletmiş, vatanı bölmek isteyenler ile onların taşeron terör örgütleridir" ifadelerini kullandı.

Şanal konuşmasının sonunda, Silivri, Hadımköy, Hasdal, Kartal, Mamak, Sincan ve Şirinyer zindanlarında esir tutulan yurtseverlere selam gönderdi.

Vardiya Bizde Platformu'nun bu haftaki eyleminde coşku hakimdi. İşçi Partisi ve ADD'nin desteklediği eylemde platform üyeleri 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' sloganlarını attılar. Antalyalıların yoğun ilgisinin gözlendiği eylemde yurttaşlar platform üyeleriyle fotoğraflar çektirdiler, marşlarına eşlik ettiler.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder