Gazetecilere tahliye yok 06 Ocak 2012, 02:37

Odatv davası kapsamında tutuklanan yedi Odatv çalışanı ve gazetecilerin yargılanmasına bugün devam edildi. Sanıkların ve avukatlarının tahliye talebi reddedildi.

DHA

Oda TV davasında tahliye talepleri reddedildi.

Oda TV davasının 8. duruşması sona erdi. Davaya Bakan 16. Ağır Ceza Mahkemesi sanık ve avukatlarının tahliye taleplerini reddetti. Oy birliğiyle alınan kararda gerekçe olarak ise 'sanıklara isnat edilen suçun CMK 100 maddesinde yer alan katalog suçlardan olması, avukatların verdiği bilirkişi raporlarının kabul edilemeyeceği ve mahkemenin henüz dijital verilerle ilgili bilir kişi raporu almadığı" olarak gösterildi. Duruşma 23 Ocak günü saat 10.00'a ertelendi.

KOZİNOĞLU’NUN DOSYASI AYRILDI
Mahkeme heyeti, dava kapsamında Silivri Cezaevi’nde tutukluyken rahatsızlanarak hayatını kaybeden MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu ile ilgili açılan kamu davası hakkında düşme kararı verilmek üzere ayrılmasına karar verdi. Mahkeme ayrıca, Kaşif Kozinoğlu'na ait hard disk, iki adet film negatifi ve MP4'ün imaj ve kopyalarının alınmasının ardından Kozinoğlu'nun mirasçılarına iadesine hükmetti.

NAZLI ILICAK DURUŞMAYA ÇAĞRILDI
Mahkeme, iddianamede müşteki sıfatıyla yer alan gazeteci Nazlı Ilıcak adına şikayet ve delillerinin tespiti için sonraki duruşma gününe çağrı kağıdı gönderilmesini karara bağladı.

YURDAKUL ADLİ TIP’A
Heyet, tutuklu sanık Doğan Yurdakul'un ise tutukluluk halinin hayatı bir tehlike oluşturup oluşturmadığının incelenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine oy birliğiyle karar verdi.

GÖREVSİZLİK KARARI REDDEDİLDİ
Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Soner Yalçın'ın avukatlarının yaptığı görevsizlik kararı verilmesi talebiyle ilgili olarak ‘atılı suçlarla ilgili yargılama yapma görevinin mahkemeye ait olduğu, iddianameye konu eylemlerin niteliği, yargılamanın bütünlüğü, eylemler arasında hukuki ve fiili irtibat gerekçeleriyle talebin reddine karar verdi.

TUBİTAK’TAN BİLİRKİŞİ RAPORU
Sanıklar ve müdafilerinin dijital veriler üzerinde bazı sanıkların bilgisayarına virüs yoluyla dijital veri ile gönderildiğine yönelik iddialara ilişkin bilirkişi incelemesi yaptırılması yönündeki talebin kabulüne karar veren heyet, TÜBİTAK'a müzekkere yazılarak bilgisayar ve özellikle hard diskler konusunda 5 kişilik bilirkişi listesinin gönderilmesinin istemesine ve bilirkişi raporu düzenlenmesinin istenmesine karar verildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ali ozkan :

yazarin amerikan calisma sistemine ne kadar gakim oldugunu goruyorsunuz kisi kendinden bilir diiye br soz vardir. i̇p ve baskani perincek amerikan ajanligiyla suclaniyor ne kadar manidar i̇man eksikligi olanlara gore dunya uzerinde muazzam bur yapilmissa bunu yapan anca amerika olabilir ama ehli iman suna inanirki allah iman eden kisi dunyaya meyden okuyabilir

veysel demirhan :

bak ali bey iftiradir bu biz ulusalcilar ataturk cumhuriyetini kuarkende su andada allah alla deyip dusman ustune gideriz ben yasini ezbere biliyorum ama sen biliyormusun bu hukumetimiz bu iktidar 10 yil daha iktidarda kalirsa her cami yaninda bir kilise koyacak ve yanlislikla cami yerine kilseye gireceksin cunku 10 yilda 3500 kilise acti ama bizler bu duruma karsi cikan tek olguyuz ve direniyoruz endisen olmasin gel dilden sozden anla kapimiza ulkemize coreklenmis din dusmanlarini ayird et selamlar dostum bir daha dusun kardesten sup hen olmasi dusmanini iyi tani

ali göztepe :

ulusal kanal kadar taraflı bir kanal gazete görmedim böyle bir şey olamaz yazıık dininize sahip çıkmıyosunuz ulsal kanalcılar bari tarafsız olun dinsizler

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder