Apo'yu sorgulayan E. Albay Hasan Atilla Uğur faili meçhul tertibine dahil edildi 22 Nisan 2013, 22:10

Ergenekon davasında tutuklu yargılanan Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, Kızıltepe savcılığının yürüttüğü faili meçhul soruşturmasında şüpheli olarak yer aldı. Uğur, Kızıltepe İlçe Jandarma Komutanı olduğu döneme yönelik soruşturmanın, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın talimatıyla başlatıldığını açıkladı. Emekli Albay Uğur, Türkiye'ye getirildikten sonra Öcalan'ı ilk sorgulayan grupta yer almıştı.
Özer Sürmeli

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ı sorgulayan komutan emekli Albay Hasan Atilla Uğur hakkında faili meçhul cinayetlerle ilgili soruşturma açıldı. Uğur, Kızıltepe Jandarma Komutanı olduğu döneme yönelik soruşturmanın Öcalan'ın talimatıyla başlatıldığını açıkladı.

Ergenekon davasında tutuklu yargılanan Uğur adına açıklamayı avukatı Ünal Üstünsoy yaptı. Üstünsoy, soruşturmanın AKP-PKK ittifakı ile yürütülen açılım süreci kapsamında başlatıldığını açıkladı.
“Müvekkilim onlarca teröre karşı mücadele etmiş, üstün başarılara imza atmış, onlarca madalya sahibidir bir komutandır. Bu nedenle hedef alınıyor. Abdullha Öcalan'ın, AKP ile yaptığı pazarlıklar esnasında, kendisini ilk sorgulayan komutan Hasan Atilla Uğur hakkında başlatılacak bir soruşturmasının çözüm sürecine katkısı olacağını ifade etmiş. Öcalan'ın soruşturmanın Güneydoğu'ya yönelik faili meçhullerle ilgili olmasını talep ettiği bilgisini aldık.”

Dicle Haber Ajansı'nın duyurduğu habere göre, Mardin'in Kızıltepe İlçesi, Katarlı Köyü'nde savcılık talimatıyla faili meçhul kazılarına başlandı. Haberde 1993 - 1995 yıllarında Kızıltepe Jandarma Komutanlığı görevini yürüten Hasan Atilla Uğur soruşturmada şüpheli olduğu bilgisine de yer verildi.

Kitabı incelemek ve satın almak için lütfen tıklayın!

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Abbas YOLCU :

kahramanlar ne zaman özgürlüğüne kavuşacak.

ayhan yeşilçay :

hasan paşamız ve diğer silivri de bulunan paşalarıma sabırlar dilerim ve kimse unutmasın ki tarih vatan severleri tertemiz sayfaya hainleri de kara deftere yazar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar